"המערכה בסוריה תוכרע בדמשק. נוסיף להתמקד בדמשק ובהפלת המשטר. אני מבטיח - נפילתו של אסד לא תיקח זמן רב", אמר אבו מוחמד אל-ג'ולאני בראיון נדיר • לדבריו, הנוצרים אינם אויביו, וארגונו מתמקד בהשמדת ה'כופרים' מבין המוסלמים

בהופעה נדירה מול המצלמות, מבטיח מנהיג ארגון המורדים האסלאמיסטי בסוריה 'ג'בהת א-נוסרה' (חזית ההצלה), כי קץ שלטונו של הנשיא בשאר אל-אסאד קרב, ומלאכת הפלתו לא תימשך עוד זמן רב.

הטרוריסט הבכיר, אבו-מוחמד אל-ג'ולאני שמו, התראיין לרשת אל-ג'זירה במקום מסתורו, לאחר שנתיים בהם לא נראה בציבור, לא התראיין לתקשורת ואף לא פרסם קלטות כמנהג עמיתיו, ראשי ארגוני הטרור הגדולים בעולם.

"אני מבטיח לכם שלא יעבור זמן רב עד שאסאד ייפול", אמר מנהיג הארגון המזוהה עם אל-קאעידה. "המערכה בסוריה תוכרע בדמשק. נוסיף להתמקד בדמשק ובהפלת המשטר. אני מבטיח – נפילתו של אסד לא תיקח זמן רב".

קרא עוד:
[postim]

לדברי אל-ג'ולאני, חיזבאללה מנסה לשווא להציל את שלטונו של אסאד, שכן הוא יודע שגורלם קשור זה בזה. "מאמציו להציל אותו יעלו בתוהו", הבטיח, והוסיף כי לאחר הפלתו של אסד, יפעל ארגונו להביס את חיזבאללה, וגם שלטונו של הארגון השיעי במעוזו בדרום ביירות יהיה נתון לסכנה.

מנהיג ג'בהת א-נוסרה התייחס גם לבני המיעוט העלאווי בסוריה – עדתם של הנשיא אסאד ושל בכירי השלטון – וקרא להם לזנוח את אסאד ואת דתם ולחזור לאמונה המוסלמית-סונית. "אם הם יניחו את נשקם, יתנגדו לאסד, לא ישלחו את אנשיהם להילחם עבורו ויחזרו לדרך האסלאם – אז הם אחינו", לדבריו, הנוצרים אינם אויביו וארגונו נלחם רק ב'כופרים' מבין המוסלמים, "העלאווים (שמקורם באסלאם השיעי. י"פ) הם זרם שעזב את דת הא-ל ואת האסלאם".

אל-ג'ולאני האשים בראיון את ארצות הברית, שלדבריו מבצעת תיאומים עם משטר אסד, במסגרת התקיפות של הקואליציה הבינלאומית נגד ארגון המדינה האסלאמית במדינה. ארגונו לעומת זאת, "לא נתמך על ידי אף מדינה ואינו נעזר בשום גורם מודיעיני חיצוני".

סניף של 'אל-קאעידה', אשר ייתכן ומשתף פעולה עם ישראל

ארגון הטרור גַ'בְּהַת א-נוּסְרָה נוסד בינואר 2012, במהלך מלחמת האזרחים בסוריה.‏ הארגון נחשב כאחת הזרועות המרכזיות של האופוזיציה בסוריה, ואליו משויכות פעולות טרור שונות ברחבי סוריה במהלך מלחמת האזרחים.‏ חוקרים אמריקניים מגדירים אותו כ"זרוע האגרסיבית המוצלחת ביותר של הכוח המורד באסאד".‏

אנשי הארגון שולטים באזורים נרחבים ברמת הגולן הסורית, ולעתים ניתן אף לצפות בהם מתוך שטח ישראל. שמו של מנהיג הארגון עצמו, אל-ג'ולאני, משמעותו 'איש הגולן'.

למרות קיצוניותם של אנשי ג'בהת א-נוסרה והגדרת הארגון על ידי ישראל כ'התאחדות בלתי מותרת' (ארגון טרור), ישנן שמועות עיקשות על הבנות בין הנהגת הארגון לבין ישראל, לפיהן שני הצדדים יימנעו מפעולות איבה הדדיות.