הרב שוכמן נושם לרווחה: נעצרו החשודים בהצתת בית הכנסת בניו ג'רזי

ה-FBI עצר שני חשודים בהצתת בית הכנסת בית אל שבניו ג'רזי • כפי שפרסמנו ב-JDN, רב בית הכנסת הרב נתן שוכמן ומשפחתו ניצלו מהשריפה • היום ייערך משפטו של החשוד השני

בסוף השבוע האחרון נעצר חשוד בהצתת בית הכנסת 'בית אל' בברגן קאונטרי שבניו ג'רזי, וגרימת פציעתו של רב בית הכנסת הרב נתן שוכמן.

כזכור, הרב שוכמן, שהתגורר בקומה השנייה בבניין בית הכנסת, התעורר לקול נפץ באמצע הלילה וראה שבקבוק תבערה שהושלך לחלון ביתו גרם לדליקה.

עוד באתר:

[postim]

תוך שניות הוא העיר את רעייתו וילדיו, והספיקו בחסדי שמיים לברוח מהשריפה. הרב שוכמן מיד הזעיק את כוחות הביטחון וכיבוי האש, שהגיעו במהירות לזירה והשתלטו על ההצתה.

המשטרה פתחה בחקירת האירוע ואף כינסה מסיבת עיתונאים כדי להודיע כי תטפל בחומרה רבה במעשים אלו ותתפוס את העבריינים בכל מחיר.

יצוין כי המשטרה לקחה את הסיפור הזה לידיים ברצינות בשל ניסיון דומה להצית בתי כנסת באזור. שבוע לפני הצתה זו, אלמוני ניסה לשרוף את בית הכנסת 'עדן ישורון' באזור.

לפני כחודש ימים, ה-FBI עצר לפני את אנטוני גריזאנו בן 19, המתגורר בסמוך לבית הכנסת, בחשד שהצית את בית הכנסת. בסוף השבוע האחרון, המשטרה עצרה את אשקאש דלאל בן ה-19, חברו הטוב של גריזנו, בחשד למעורבות בהצתת בית הכנסת.

מפאת חומרת החשדות נגדם, בית המשפט קבע כי כדי להשתחרר ממעצר עליהם להשיג ערבות של שניים וחצי מיליון דולר. משום שאין להם סכום כזה, הם עדיין יושבים במעצר.

עוד פרסמה המשטרה כי שני צעירים אלו הם שריססו כתובות נאצה על בתי כנסיות באזור ניו ג'רזי בתקופת חנוכה.

העצור הראשון העצור השני הרב נתן שוכמן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *