היהודים והמוסלמים, הפעם, באותה סירה: הממשל הצרפתי מבקש לשכנע את האזרחים כי יש לבטל את השחיטה על פי המסורת הדתית • האם זה יעלה כהצעת חוק בממשלה?

ראש ממשלת צרפת פרנסואה פילון מעודד את היהודים לוותר על השחיטה הכשרה. זאת, בהוראתו של נשיא המדינה ניקולא סרקוזי, המנסה לפנות למצביעים מימין.

יש לציין כי עדיין לא מדובר בהצעת חוק רשמית, אלא בניסיון לגרום לאזרחי המדינה להתנגד לשחיטה על פי המסורת היהודית, משום שלטענתם מדובר בהליך 'אלים' ונוגד את ערכי האומה.

עוד באתר:

[postim]

סרקוזי פנה בימים האחרונים לקצבים וקרא להם לסמן את הבשר שנשחט באופן מסורתי בתוויות ברורות שיעידו על אופן השחיטה.

אנשי מפלגתו השמרנית של סרקוזי אמרו כי "מהגרים עשויים עוד לכפות על ילדי בית הספר אכילת בשר שנשחט על פי ההלכה המוסלמית". בכך, הם מנסים להפחיד את האנשים כדי שיהיה להם רוב, בסופו של דבר, לביטול השחיטה היהודית והמוסלמית, על פי חוק.

"השחיטה הדתית המסורתית לא מתאימה לימינו"

התבטאות מזעזעת נשמעה מפיו של ראש הממשלה במסגרת דיון על הבחירות. "המאמינים צריכים לשקול את המסורות שלא תואמות את התקדמות המדע, הטכנולוגיה ובעיות הבריאות", אמר פילו, והמשיך: "בעבר שחיטה כשרה או שחיטה שנהוגה בקהילות המוסלמיות קבלה הצדקה בגלל סיבות הגיוניות, אבל התקדמנו מאז, אנחנו חיים בחברה מודרנית".

ובינתיים, התגובות מתונות

מוחמד מוסאווי, ראש הקהילה המוסלמית, מתנגד לסימון המסעדות והמוצרים שמגישים בשר שנשחט כהלכה. לדבריו, "סימון שכזה ידביק ליהודים ולמוסלמים סטיגמה של אנשים שאינם מכבדים את האינטרסים של בעלי החיים, זה רק יגביר את המתח בחברה הצרפתית".

בקהילה היהודית שמונה יותר מ-600,000 איש, מודאגים שהצורך בסימון הבשר שנשחט כהלכה, יפגע בעסקי הקצבים היהודים, שמוכרים את תוצרתם לבתי עסק רבים.