ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה והעביר לו מסר תקיף: "לישראל יש הזכות הריבונית לקבל החלטות בעצמה" • כל הפרטים

ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקר בשעה זו בארה"ב לאחר שהוזמן לנאום בועידת איפא"ק ולהיפגש עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה כדי לדון עימו בנושא איראן.

בפתח הפגישה, שנערכה אמש (ב'), אמר נתניהו לברק: "אני וכל תושבי ישראל מעריכים עמוקות את הברית בין מדינותינו. כאשר אמריקאים מסתכלים על המזרח התיכון, הם רואים רק בת ברית אחת יציבה לארה"ב, ישראל הדמוקרטית.

עוד באתר:

[postim]

"האמריקאים יודעים שלישראל וארה"ב ערכים משותפים, מטרות משותפות ואויבים משותפים. בעיני איראן אתם השטן הגדול ואנחנו השטן הקטן, בעיניהם אנחנו אתם ואתם אנחנו ובמובן זה הם צודקים, אנחנו יחד.

"מה שברור במזרח התיכון זה, שישראל וארה"ב ניצבות יחדיו. מעבר לכך ניצבים שני עקרונות ותיקים של מדיניות אמריקאית שהדגשת אתמול.

"הראשון הוא שישראל תמיד צריכה להיות מסוגלת להגן על עצמה בעצמה כנגד כל איום והשני הוא שבכל הקשור לביטחון ישראל, לישראל יש הזכות הריבונית לקבל החלטות בעצמה.

"לכן ישראל חייבת להיות מסוגלת להגן על עצמה. זהו יעודה של מדינת ישראל, השליטה על גורלנו. לכן אחריותי העליונה כראש ממשלת ישראל היא שישראל תישאר האדון לגורלה".

צילומים: עמוס בן גרשום לע"מ

הפגישה של נתניהו ואובמה (9) הפגישה של נתניהו ואובמה (8) הפגישה של נתניהו ואובמה (7) הפגישה של נתניהו ואובמה (11) הפגישה של נתניהו ואובמה (10) הפגישה של נתניהו ואובמה (12) הפגישה של נתניהו ואובמה הפגישה של נתניהו ואובמה (1) הפגישה של נתניהו ואובמה (13) הפגישה של נתניהו ואובמה (2) הפגישה של נתניהו ואובמה (3) הפגישה של נתניהו ואובמה (4) הפגישה של נתניהו ואובמה (5) הפגישה של נתניהו ואובמה (6)