נאצות, קללות ומיילים אנטישמיים למסעדה יהודית • פלורידה 2012

מסעדה יהודית בפלורידה מותקפת מהרגע שנפתחה - לפני כ-4 חודשים, בנאצות וקללות אנטישמיות • השיא נרשם כאשר מישהו גרם לדליפת גז במקום, רק בנס לא קרה אסון גדול יותר • המשטרה המקומית עירבה גם את ה-FBI

מסעדה יהודית קטנה בפלורידה נמצאת בחודשים האחרונים – מאז הקמתה, תחת מתקפה אנטישמית חסרת מעצורים.

קרא עוד:

[postim]

'זוכים' ליחס אנטישמי מהרגע הראשון

המסעדה – 'The Mozart Cafe', הוקמה לפני כארבעה חודשים באזור הקהילה היהודית. כמעט מהיום הראשון להקמתה 'זוכה' המסעדה ליחס אנטישמי עוין במיוחד.

שבועיים לאחר פתיחת המסעדה רוססו כתובות נאצה כנגד יהודים על המכוניות של לקוחות המסעדה. בעלי המסעדה החליטו בשלב ראשון לנסות ולהתעלם מהמקרה אך לאחר זמן מועט הבינו הבעלים שהעניין לא הולך להסתיים מעצמו.

כמה שבועות מאוחר יותר, קיבלו בעלי המסעדה טלפונים עם איומים, קללות ונאצות בגנות עצם העובדה שהם יהודיים, כאשר כמה ימים אח"כ קיבלו בעלי המסעדה גם אי-מיילים עם נאצות אנטישמיות.

'נס גדול היה שם'

גם לאחר כל האירועים הללו בעלי המסעדה עדיין סירבו לערב את המשטרה המקומית. לפני כשבועיים התרחשה במסעדה דליפת גז חמורה שרק בנס לא גרמה לפיצוץ ונפגעים. לאחר חקירת הרשויות התברר כי דליפת הגז הייתה מכוונת כאשר התברר שמישהו הכה את צינור הגז בפטיש והגז דלף במשך יומיים רצופים, כאמור, רק בנס המקרה לא נגמר באסון כבד.

לאחר שהתברר כי מישהו מנסה להרוג ולא רק 'להפחיד' את בעלי המקום, פנו בעלי המסעדה אל המשטרה המקומית שאף עירבה את ה-FBI.

בעקבות האירועים – הפגנה

בעקבות המקרה החמור, מנסה הקהילה לארגן הפגנת מחאה שתתקיים ככל הנראה בעוד קצת למעלה משבוע.

במקביל, בעלי המסעדה החליטו למגן את המסעדה וגידרו אותה בגדר גבוהה ורישתו אותה במצלמות אבטחה. בעלי המסעדה מבקשים מכל מי שאולי יש לו מידע הנוגע לאחראים למעשים הנלוזים ליצור איתם או עם הרשויות קשר באופן מידי.

לא מקרה בודד

אם חשבנו שמדובר במקרה בודד ומקומי כנראה שטעינו. למעלה מ-14 קברים ומצבות חוללו בבית הקברות היהודי בפלורידה בחודשים האחרונים, כאשר המשטרה המקומית מתייחסת לאירוע כאל 'פשע שנאה' – אנטישמיות במילים אחרות.

בתמונה: המסעדה היהודית המותקפת בפלורידה

המסעדה המותקפת בפלורידה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *