ישראל הזהירה את ג'בהת א-נוסרה: "הפסיקו להתקיף את הדרוזים בסוריה"

בני העדה הדרוזית בישראל, מודאגים עמוקות ממצבם של אחיהם מעבר לגבול, בשל התבססותם של המורדים הקיצוניים באזור • בימים האחרונים החלו אנשי הארגון להתקיף את הכפר הדרוזי חאדר, הממוקם קרוב מאוד לגבול, ובו מתגוררים כ-25,000 תושבים בני העדה

עם התמוטטותו ההדרגתית של משטר הנשיא בשאר אל-אסאד בסוריה, שהואצה בחודשים האחרונים, הולך ונהיה רע מיום ליום מצבם של בני העדה הדרוזית במדינה, הידועים בתמיכתם בשלטון בכל מדינה בה הם יושבים.

לאחרונה העבירה ישראל מסר לאנשי ארגון הטרור 'ג'בהת א-נוסרה' המסונף לאל-קאעידה, אשר פועלים ברמת הגולן הסורית, והזהירה אותם כי מוטב להם לעזוב את הדרוזים במנוחה ולהפסיק את התקפותיהם על היישובים הדרוזים באזור, כך חושף היום העיתונאי יוסי מלמן ב'מעריב'.

בני העדה הדרוזית בישראל, אשר נאמנים למדינה ואף משרתים בצה"ל – חלקם בתפקידים בכירים מאוד – מודאגים עמוקות ממצבם של אחיהם ובני משפחותיהם מעבר לגבול הסורי, בשל התבססותו באזור של ארגון המורדים הסוני הקיצוני.

קרא עוד:
[postim]

בימים האחרונים הפכה הדאגה לבהלה של ממש, כאשר אנשי ג'בהת א-נוסרה החלו להתקיף בירי מרגמות ובנשק קל את הכפר הדרוזי חאדר, הממוקם קרוב מאוד לגבול הישראלי, בסמוך ליישוב מג'דל שאמס, ובו מתגוררים כ-25,000 תושבים בני העדה, לרובם בני משפחה בארץ.

האזהרה הישראלית ככל הנראה לא עשתה רושם רב מדי על ארגון המורדים, ובשעות אלו מתנהל בסביבות חאדר קרב של ממש בין לוחמיו לבין תושבי הכפר. קולות הנפץ נשמעים היטב מצדו הישראלי של הגבול, אשר במסוך אליו מתקבצים מאות מבני העדה הדרוזית המשקיפים בדאגה על גורלם של אחיהם.

.הפגנת הדרוזים בירכא, שלשום (צילומים: פלאש 90)

הדרוזים בישראל קוראים כבר מזה תקופה ארוכה לממשלה להתערב ולהציל את אחיהם בסוריה, לאחר שבשבוע שעבר רצחו לוחמי ג'בהת א-נוסרה 22 דרוזים סורים באזור אידליב שבצפון המדינה. למרות האירוע, דווקא ב'הר הדרוזים' בצפון מערב סוריה, בו מתגוררים כ-450,000 מבני העדה, הסכנה הנשקפת להם פחותה, והדאגה כרגע היא לגורלם של הדרוזים בגולן.

שלשום הפגינו מאות דרוזים ישראלים בכפר ירכא שבגליל המערבי, בדרישה לסיוע מהממשלה. "יש לי רק דבר אחד שמאוד חשוב לי להגיד: שישראל תפסיק לטפל בבתי החולים שלה בפצועים של ג'בהת א-נוסרה. הם רוצחים את האחים שלנו בסוריה, ולא ייתכן שישראל, בעלת בריתנו, תעזור דווקא להם", אמר אחד המפגינים. מפגין אחר הוסיף: "האחים שלנו בסכנת חיים מוחשית ואנחנו נשמח לכל סיוע שישראל תוכל לתת כדי לעזור לנו להציל אותם".

מדובר צה"ל נמסר לפני שעה קלה כי "קיימנו הבוקר הערכת מצב מיוחדת בראשות הרמטכ״ל, רב-אלוף גדי איזנקוט בנושא האירועים בצפון רמת הגולן. המצב בשטח שקט. הרמטכ״ל הנחה לשמר את המציאות הנוכחית ברמת הגולן ולהבטיח את רמת הביטחון הנדרשת. בצה"ל עוקבים מקרוב אחרי ההתפתחויות".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *