שיעור המודאגים מגזענות אנטי מוסלמית כפול מהמודאגים מאנטישמיות • מנכ"ל מרכז רבני אירופה ואגוד הארגונים היהודיים באירופה, הרב מנחם מרגולין: "הציבור בגרמניה אינו ער למגמת העלייה בהתקפות על רקע אנטישמי"

רק רבע מתושבי גרמניה סבורים שעל האיחוד האירופי להגביר הפעילות הננקטת למיגור האנטישמיות ברחבי היבשת. 39% מהגרמנים סבורים שהפעילות הנהוגה כיום נגד האנטישמיות מספקת ואילו -15% מהגרמנים אף סבורים שיש להפחית את העשייה בנושא. כך עולה מסקר דעת קהל שיזם איגוד הארגונים היהודיים באירופה כדי לעמוד מקרוב אחרי התמורות בציבור האירופי כלפי היהודים וישראל.

מנכ"ל מרכז רבני אירופה ואגוד הארגונים היהודיים באירופה, הרב מנחם מרגולין שיזם ביצוע סדרת סקרים במדינות האיחוד האירופי סבור כי העובדה שכ-40% מהציבור הגרמני אינו רואה צורך בהגברת הפעילות נגד אנטישמיות ביטוי לכשל חינוכי בהפנמת לקחי השואה. "הציבור בגרמניה אינו ער למגמת העלייה בהתקפות על רקע אנטישמי.

קרא עוד:
[postim]

הסקר שנערך בשבוע האחרון באמצעות מכון המחקר האירופי YouGov בקרב מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בגרמניה, מצא עוד כי הציבור הגרמני מדרג את בעיית האנטישמיות רק במקום התשיעי מתוך 10 אתגרים שעל החברה האירופאית להתמודד עמה. כאשר רק 7% מהגרמנים מדרגים אתה כבעיה – לעומת שיעור כפול – של 15% מהגרמנים שציינו כי על אירופה להתמודד מול בעיות של גזענות אנטי-מוסלמית.

במקום הראשון דורגה בעית ההגירה (53%) במקום השני – איכות הסביבה (44%) ובמקום השלישי – הטרור – 42%.