דאע"ש מנסה להשתלט על חלקים מסיני; צה"ל מגביר את הכוננות בדרום

עידן דאע"ש בסיני: הארגון הרצחני מנסה להקים לו טריטוריה משלו בחצי האי, כפי שעשה בסוריה ובעיראק • בישראל עוקבים בדאגה רבה אחר הנעשה, וצה"ל תגבר כוחות קרקעיים, אוויריים ומודיעיניים באזור הדרום

מה שהחל הבוקר כאירוע טרור קשה במיוחד בסיני, מתברר כפתיחתו של עידן חדש ומאיים בחצי האי אשר על גבולה הדרומי של ישראל.

ככל שחולפות השעות, הקרבות בסביבות העיר שיח' זוויד בין 'אנצאר בית אל-מקדס' המסונף לדאע"ש, לבין צבא מצרים, אינם מסתיימים, ובהנהגה המצרית מחלחלת ההבנה כי הארגון מנסה להשתלט על שטחים וליצור טריטוריה משלו בסיני, כפי שהקים בהצלחה מרובה בסוריה ובעיראק.

קרא עוד:
[postim]

החשש הגדול המשותף להנהגה בקהיר ובירושלים גם יחד, הוא מהצטרפות המונית של הבדואים בסיני לשורות הארגון, מה שיהפוך את המשך השליטה בחצי האי לבלתי אפשרית עבור צבא מצרים, שייתקל ללא הרף באוכלוסייה עוינת, חמושה ומאומנת ויאפשר לדאע"ש להקים לו שם מדינה של ממש.

מוקדם יותר פרסמו אנשי הארגון צילומים המתעדים פיצוץ מכוניות תופת במוצבי הצבא, רצח חיילים ביריות ולקיחה בשבי של חיילים נוספים. מהיקף האירועים אין כל ספק שמדובר במתקפה שתוכננה במשך זמן ארוך, מה שהופך אותה לכישלון כפול של צבא מצרים – מודיעיני וטקטי.

צבא מצרים טוען: נהרגו רק 17 חיילים, לעומת יותר מ-100 טרוריסטים

מה שמתרחש בשעות אלו באזור הלחימה עדיין אינו ברור, משום שאין גישה של עיתונאים למקום והמידע היחיד שזורם הוא משני הצדדים הלוחמים – צבא מצרים וארגון דאע"ש – אשר מספקים מידע מועט ומבולבל. נראה כי העיר שיח' זוויד נפלה ברובה בידי אנשי הארגון, והצבא מתקשה להשיב לעצמו את השליטה בה.

בהודעה שפרסם הערב צבא מצרים, המעיט דובר הצבא במספר ההרוגים וטען כי נהרגו 17 חיילים בלבד, לעומת יותר מ-100 טרוריסטים שחוסלו. על פי הדיווחים מהשטח, נמנו כ-70 הרוגים בקרב אנשי כוחות הביטחון והאזרחים. בהודעה הסביר גם הדובר שהצבא משתלט אט-אט על השטח, וכרגע עוסק בסריקה אחר חמושים המסתתרים באזור.

בישראל עוקבים בדאגה רבה אחר הנעשה, וצה"ל הגביר מאוד את הכוננות בגבול עם מצרים. מעברי כרם שלום וניצנה נסגרו הבוקר לתנועה, בשל החשש לניסיון פגיעה בהם מצד האסלאמיסטים הקיצונים.

תושבי חבל שלום שומעים היטב את הדי הפיצוצים משיח' זוויד, הממוקמת עשרות קילומטרים בלבד מהגבול. בצה"ל החליטו כאמצעי זהירות להרחיק מגדר הגבול את כל האזרחים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *