הח"כים ינסו למנוע את הגזירה כנגד השחיטה הכשרה באירופה

משלחת חברי כנסת יצאה לאירופה במטרה למנוע את הגזירה כנגד השחיטה הכשרה. במשלחת חברים: יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ ישראל אייכלר, ח"כ דוד אזולאי מש"ס וח"כ יעקב אדרי מקדימה. המשלחת הינה משלחת רשמית מטעם הכנסת.

משלחת חברי כנסת יצאה לאירופה במטרה למנוע את גזירת השחיטה הכשרה. במשלחת חברים: יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ ישראל אייכלר, ח"כ דוד אזולאי מש"ס וח"כ יעקב אדרי מקדימה. המשלחת הינה משלחת רשמית מטעם הכנסת.

קרא עוד:

[postim]

ינסו להשפיע

חברי המשלחת ינסו להשפיע על חברי פרלמנט, בעניין גזירת השחיטה שהחריפה עם הודעת נשיא צרפת סרקוזי שיש לשנות את השחיטה, בגלל צער בעלי חיים.

המשלחת תיפגש בצרפת עם רבנים וחברי פרלמנט בפריז וכן תגיע גם לבריסל שם יפגשו חברי המשלחת עם חברי הפרלמנט מהאיחוד האירופי. כמו כן יפגשו חברי המשלחת עם נציגים מהולנד, שם עברה החלטה בפרלמנט התחתון נגד השחיטה היהודית.

יש לציין כי כבר לפני כשנה העלה ח"כ אייכלר את עניין השחיטה הכשרה במועצת אירופה ואת ההקפדה על צער בעלי החיים בשחיטה היהודית.

השחיטה ככלי בקרב על נשיאות צרפת

הפעם נקלע המאבק על השחיטה הכשרה בתוך הקרב על נשיאות צרפת בין ארגוני הירוקים וארגוני השמאל הדואגים לבעלי החיים.

בעקבות הקמפיין של ארגוני בעלי חיים באירופה נגד השחיטה ובלחץ הבחירות הקרובות, נשמעו דברים צורמים גם מלשכת נשיא צרפת ניקולא סרקוזי. ראש ממשלת צרפת הודיע בשם הנשיא כי צריך לשנות את שיטת השחיטה המסורתית הפוגעת בזכויות בעלי החיים.

"מעמד חופש הדת פוחת ביחס לזכויות בעלי החיים"

ח"כ אייכלר מסר כי השיחות מתנהלות בשיתוף הקהילות היהודיות באירופה ובלי פרסומים בתקשורת הצרפתית, זאת במטרה להשפיע על מקבלי ההחלטות מצד אחד ומצד שני לא להצטייר כמתערבים בבחירות בצרפת.

"אסור לתת לאומות העולם את התחושה שאפשר וכדאי לפגוע בשחיטה היהודית. צריך לפעול בכל מקום בעולם, כי אם יחוקק חוק במדינה אחת, עלולה להיות מפולת ביחס לשחיטה היהודית בעולם כולו" כך אייכלר.

אייכלר הוסיף והצביע על האבסורד בשמירה על זכויות בעלי החיים במקום על זכות חופש הדת: "מעמדם של זכויות חופש הדת של היהודים בעולם המודרני, הולך ופוחת ביחס לזכויות בעלי החיים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *