דיווחים בפולין: "רכבת האוצרות הנאצית נמצאה"

שני ציידי אוצרות טוענים כי מצאו את הרכבת העמוסה בשלל שנלקח מיהודי הונגריה בימיה האחרונים של מלחמת העולם • האגדה העממית מספרת כי הרכבת עמוסה באבני חן והררי זהב • הרכבת נמלטה לדרום-מערב פולין עם התקרבות הצבא האדום לשטחי הרייך

דיווחים בלתי רשמיים בפולין, טוענים להתממשות האגדה אודות רכבת האוצרות הנאצית 'רוח רפאים'. האגדה שפרחה מאז ימיה האחרונים של מלחה"ע השנייה, הציתה את דמיונם של ציידי אוצרות בכל הדורות, והיחה תקוה בצאצאי הקרבנות המצפים להשבת המזכרות בעלות הערך הנוסטלגי, מיקיריהם שנרצחו ע"י הנאצים.

שני חוקרים מפולין וגרמניה טוענים כי גילו את הרכבת האבודה כשהיא עמוסה באוצרות זהב ואבני חן, מוטמנת היטב במנהרה עמוקה תחת ההרים באזור ולבז'יך הסמוכה לוורוצלב, בדרום מערב פולין.

הרכבת בת 24 הקרונות, שאורכה מעל 150 מטרים, מלאה במטילי זהב, אבני חן, תכשיטים ודברי ערך, שנלקחו מיהודי הונגריה אשר הוגלו למחנות ההשמדה. גם נשק עוצמתי רב אשר שימש להגנת האוצרות, נמצא על גבי הרכבת המשוריינת. עפ"י האגדה האורבנית, נעלמה הרכבת בדרכה מבודפסט להונגריה, שעה שהצבא האדום דלק אחרי הנאצים הנמלטים משדות הקרב. הערכות החוקרים בכל השנים דיברו על כך שבכירי הנאצים הסתירו אוצרות אלו מתוך אמונה כי יהיה בכוחם לחזור ולנצח בקרבות.

החוק הפולני קובע כי ממצאי העתיקות שייכים לממשלה, אך המוצא רשאי לדרוש עד 10% משוויה הכולל המוערך בכ-200 מיליוני דולרים.

קרא עוד:
[postim]

"הצבא, המשטרה ושאר כוחות הביטחון והמשפט, ינהלו את החפירות והגילוי מעתה", אמרה מריקה טוקרסקה, דוברת עיריית ולבז'יך. "האזור מעולם לא נחפר בעבר ואנחנו לא יודעים מה אנחנו עלולים למצוא".

ברשויות העירוניות מודים כי עדיין אין בידיהם פרטים מדויקים על מיקומה של הרכבת, והם דורשים מציידי האוצרות לאפשר להם לנהל את חשיפת הרכבת מחשש למוקשים הפזורים סביבה.

זקני האזור מספרים כי בשלהי מלחמת העולם השנייה סטתה הרכבת אל מנהרה החצובה בהר ליד מבצר קסיאז באזור שלזיה התחתית ומעולם לא יצאה ממנה, בשנים שלאחר מכן נאטמה המנהרה ומיקומה נשכח. לפי גירסה אחרת, מדובר ברכבת שיורטה ע"י כוחות הברית בדרכה ממזרח גרמניה (דאז) ואשר בשנת תשנ"ט נפתחה לגביה חקירה ע"י הנשיא קלינטון, בדבר החשד לביצוע שוד חלקי ע"י חיילים אמריקניים.

2 תגובות

מאיפה העתקתם את הידיעה הקרירה הזה? כנראה מסוכן ידיעות של איראן, או משהוא כזה!
מה זה אמור להיות "האגדה אודות רכבת האוצרות הנאצית", "המזכרות בעלות הערך הנוסטלגי" ו"אשר הוגלו למחנות ההשמדה" ?
הרי מדובר בטונות!!! של זהב ויהלומים, שנשדדו!! ע"י הנאצים מקרבנות השואה, שהיו בדרך למשרפות!!! באושוויץ !!!!!!!!
בושה וחרפה לאתר חרדי להעביר את הידיעה בצורתה ה"מקורית" בלי לעשות עריכה מינימלית מתבקשת מאליו!

בטח הסייענים האלה של הנאצים, הפולנים הארורים האלה יקחו את זה לעצמם.
אבל מה נלין על אלה, כשברשות המחוקקת של ה"ראשית צמיחת" המדומיינת יושבים תלמידים של גבלס, שמכחישים את ההיסטוריה היהודים, את קיום העם היהודי, וכל מאמציהם , חייהם, מרצם וכספם מוקדשים לרדיפת עמנו, ולסיוע לרוצחי יהודים ?!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *