תעלומה בבריסל: מי שרף את המסגד בעיר והרג את האימאם?

ביום שני השבוע הגיע אלמוני לאחד המסגדים הגדולים בבלגיה, זרק בקבוק תבערה פנימה ונמלט • המסגד נשרף כליל • המשטרה עצרה חשוד אך עדיין לא חשפה את זהותו

ביום שני האחרון נזרק בקבוק תבערה אל תוך אחד המסגדים הגדולים בבלגיה. האש שאחזה במקום כילתה את המסגד כליל. אימאם המסגד שהיה בפנים בזמן שהמקום החל לעלות בלהבות, נלכד בתוך האש ומת.

קרא עוד:

[postim]

עדי ראיה סיפרו, כי אל המקום הגיע אלמוני כשהוא אוחז בידו סכין, הוא הצליח לגבור על השומר בכניסה, הכניע אותו ונכנס פנימה. האלמוני זרק אל תוך הבניין בקבוק תבערה שהצית את המסגד ותוך דקות עלה המקום באש כאשר האימאם – עבאלה באדון, לכוד בפנים. בשריפה נפצע עוד אדם אחד קלות.

המסגד השרוף

שריפת המסגד בבריסל (1)

כוחות המשטרה שהגיעו למקום, סגרו את הרחוב לתנועה ופתחו במרדף אחרי החשוד. לאחר מספר שעות עצרה המשטרה הבלגית חשוד בהצתה אך עדיין לא פרסמה את פרטיו.

כוחות המשטרה שהגיעו למקום

שריפת המסגד בבריסל (2)

אל המקום הגיעו סקרנים וצוותי תקשורת רבים שניסו לברר את פשר המקרה.

שריפת המסגד בבריסל (4)

שריפת המסגד בבריסל (3)

הרב פנחס גולדשמידט שליט"א – נשיא ועידת רבני אירופה, אמר בעקבות המקרה כי הקהילה היהודית משתתפת בצער הקהילה המוסלמית ואסור שדברים כאלו יקרו לאף קהילה. הרב גולדשמידט הוסיף כי יש למצות את הדין עם האחראים למעשה. עוד הוסיף הרב ואמר כי יש לתגבר את השמירה במוסדות הדת באזורים אלו.

הרב פנחס גולדשמיט שליט"א

הרב פנחס גולדשמיט שליט

אימאם המסגד

אימאם המסגד עבדאלה באדון

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *