איך לא? פיגוע ענק בסוריה, וגורמי דת מאשימים: "ישראל אשמה"

גורמי דת בכירים התכנסו באולפן טלוויזיה ממשלתי כדי לפרוס את משנתם הסדורה, התומכת בדבריהם של אנשי המשטר הסורי: ישראל אשמה

קרוב ל-30 בני אדם נהרגו אתמול (שבת) לאחר ששתי מכוניות תופת הופעלו ליד מטה המודיעין הסורי ואחת מתחנות המשטרה. אנשי אסד טענו כי חלק מההרוגים הינם אזרחים.

כדי לחזק את עמדת אנשי אסד, הטלוויזיה הממשלתית כינסה לאולפן שני אנשי דת בכירים, מוסלמי ונוצרי. לשניהם הייתה דעה נחרצת על האשמים: ישראל.

עוד באתר:

[postim]

"ישראל ביצעה את הפשעים האלה באמצעות סוכניה", האשים השייח עבד אל-קאדר אל-שהאבי מדמשק. הוא נשאל לפשר הדבר, מדוע שישראל תפעל בצורה שכזאת, ולא היה לשייח הסבר מתקבל על הדעת. לדבריו, "הם יציר כפיו של השטן ותוצר של מחשבות החטא שלו".

הבישוף האנגליקני של חלב, איברהים נסיר, אמר כי "הפעולה הנפשעת הזו מעניקה לישות הישראלית הזדמנות אמיתית להרחיב את שליטתה על האזור".

המשטר הסורי לא מפרסם את שמות ההרוגים, כדי שלא ייודע לציבור המספר האמיתי של ההרוגים. זו הסיבה, שאנשי האופוזיציה מאשימים את המשטר בבימוי האירוע כדי להיראות כקרבן. לדבריהם, "המדינה עומדת מאחורי הפיצוצים האלה. לא ייתכן שאנחנו נהרוג אזרחים כמו שהמשטר עושה".

ג'קי חוגי, פרשן לענייני ערבים בגל צה"ל, סבור כי ייתכן ושניהם צודקים. אנשי הג'יהאד הקיצוניים יזמו את הפיגוע, ואנשי אסד נפחו את מספר ההרוגים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן