לקראת הצעדה ההמונית של אלפים ממדינות ערב לעבר גבולות ישראל - "השיירה העולמית לעבר ירושלים", נפגש נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד היום (א') עם משתתפי הצדה שצפויה להיערך בסוף החודש כחלק מאירועי יום האדמה • אחמדינג'אד: "אירופה ואמריקה משלמות מיליארדים לישראל"

נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד נפגש היום (א') עם משתתפי "השיירה העולמית לעבר ירושלים", במסגרתה אמורים לצעוד אלפים לעבר גבולות ישראל. הצעדה תערך בסוף החודש (30 למרץ) במסגרת אירועי 'יום האדמה'.

קרא עוד:

[postim]

"דברים גדולים בהיסטוריה החלו באמצעות אנשים מאמינים"

אחמדינג'אד התייחס לישראל ואמר כי "הישות הציונית היא גידול סרטני ממאיר", וכי "המערב משלם לישראל כדי להמשיך את הכיבוש הפושע של השטחים הפלסטיניים".

אחמדינג'אד נפגש עם פעילים שהגיעו לאיראן מאינדונזיה, הודו ופקיסטן. צעדת השיירה מתוכננת לצאת ממספר מוקדים – סוריה, לבנון וירדן. כמו כן אמורים לצא פעילים לכיוון ישראל גם מיהודה, שומרון ועזה – כאשר על פי דיווחים, יוזמי הצעדה הם ארגונים לא ממשלתיים, ותומכות בה ממשלת איראן ותנועת חמאס.

אחמדינג'אד הוסיף: "ייתכן שחלק חושבים שלא ניתן לעשות הרבה מול המשטר הציוני בעזרת כ-500 צועדים מכמה מדינות, אבל דברים גדולים בהיסטוריה החלו באמצעות אנשים מאמינים ונחושים", אמר אחמדינג'אד והוסיף: "עלינו להתכונן ליום הגדול שבו תימחה היהירות מעל פני האדמה".

אחמדינג'אד נגד כל העולם

אחמדיניג'אד גם תקף את מדינות המערב על הסיוע, לדבריו, שהן מעניקות לישראל. "בכל שנה משלמות אירופה ואמריקה מיליארדי דולרים לציונים כדי להמשיך את הכיבוש הפושע של השטחים הפלסטיניים", אמר. "הם שוכחים את כל סיסמאות זכויות האדם, הדמוקרטיה והצדק כשזה מגיע לפלסטין".

במערכת הביטחון זוכרים את אירועי 'יום הנכבה'

במערכת הביטחון חוששים שההמון ינסה לחדור אל שטחי ישראל במסגרת הצעדה המדוברת – שמכונה 'צעדת המיליון', בדומה למה שאירע ב"יום הנכבה" בשנה שעברה בגבולות עם סוריה ולבנון, כאשר צעדות פשוטות עממיות, ללא נשק, הפכו לאירוע חריף בו פרצו עשרות סורים את הגבול כאשר מספר לבנונים וסורים שניסו לפרוץ את הגבול נורו ונהרגו.