'מגזין החג' של אל-קאעידה: רשימות חיסול ומדריך לייצור מטענים

ב'רשימת המבוקשים' שלדברי הארגון חיסולם יזעזע את הכלכלה האמריקנית, מופיעים מספר יהודים: המיליארדים לארי אליסון, מייקל בלומברג ושלדון אדלסון ונגיד ה'פד' לשעבר, בן ברננקי • "עליהם להתנער משוק המניות האמריקני ומתמיכה בישראל"

סוכנות אל-מלאחם להפקות מדיה, זרוע התקשורת של אל-קאעידה בחצי האי ערב, פרסמה אתמול את המהדורה ה-14 של מגזין הטרור והתעמולה 'אינספייר', תחת הכותרת "מבצעי התנקשות", כך מדווח חוקר הג'יהאד העולמי אריאל קוך ב'Online Jihad Exposed'.

המהדורה החדשה כוללת 87 עמודים והיא כוללת, בדומה למהדורות הקודמות, הוראות להכנה של מטעני חבלה מתוצרת ביתית. המהדורה הקודמת של 'אינספייר' פורסמה בסוף דצמבר 2014.

בדומה למהדורות קודמות, גם המהדורה החדשה מקדמת את 'הג'יהאד הבודד', שמטרתו הוצאה אל הפועל פיגועים נגד יעדים בעלי חשיבות פוליטית, תרבותית או כלכלית. כזה למשל היה הפיגוע שביצעו האחים סיד ושריף קואשי במשרדי המגזין שרלי הבדו בפריז בחורף השנה. כותבי המגזין מתגאים כי סיד קואשי "אומן והתכונן" בידי אל-קאעידה בתימן.

קרא עוד:
[postim]

בתרשים של 'ציר זמן' שמופיע במגזין, מצוינים עשרה מקרים של תקיפות אשר כוונו נגד אנשים ש"העליבו את הנביא (מוחמד. ב"ב) ודת האסלאם", שישה מהם התרחשו באירופה השנים האחרונות וארבעה בבנגלדש בשנה האחרונה (חיסול של בלוגרים חילוניים שמתנגדים לקיצונים אסלאמיסטים במדינתם). הפיגוע במשרדי שרלי הבדו מכונה "ה-11/9 של צרפת".

Charlie-Hebdo-2015-12הפיגוע ב'שרלי הבדו' (צילום: Thierry Caro
- מתפרסם לפי רישיון CC BY-SA 4.0 דרך ויקישיתוף)

המהדורה מכילה 'מודל' ו'רשימת חיסול' של אישים, אשר התנקשות בהם או גרימת אי-יציבות בחייהם, תביא לפגיעה קשה בכלכלה האמריקנית ועל ידי כך להישגים אסטרטגיים. לפי המגזין, הבסת ארצות הברית, דעווה (קריאה לאסלאם) והגנה מפני אויבים הנתמכים בידי ארצות הברית – כל אלו יכשירו את הדרך להקמתה מחדש של ח'ליפות אסלאמית.

רשימת החיסול כוללת אישים מרכזיים בכלכלה האמריקאית. אלו מחולקים לשתי קטגוריות: אישים כלכליים ובעלי חברות-ענק. הראשון ברשימה הוא בן ברנאנקי, לשעבר נשיא הפדרל ריזרב; לאחריו הכלכלן וחתן פרס נובל, רוברט שילר והמיליארדרים וורן באפט; ביל גייטס; האחים צ'רלס ודייוויד קוך; לארי אליסון; ג'ים וולטון, מבעלי רשת וול-מארט; מייקל בלומברג, לשעבר ראש עיריית ניו-יורק; ושלדון אדלסון.

Downloads3"מבוקשים". (מימין לשמאל:) אדלסון, אליסון ובלומברג

בסוף הרשימה נכתב כי אם אישים אלו מעוניינים לשמור על ביטחונם הם צריכים למשוך את כספם מבנקים אמריקאים, להשקיע אותו מחוץ לשוק המניות האמריקאי ולהצהיר באמצעות כלי התקשורת כי עמדתם רחוקה מהמדיניות האמריקאית כלפי מוסלמים ומתמיכתה של ארצות הברית בישראל.

המהדורה האחרונה של 'אינספייר' פורסמה בדצמבר 2014. מגזין זה סיפק השראה למגזינים דומים שפורסמו בשנים האחרונות בידי גופים ג'יהאדיסטיים. כך, למשל, טליבאן באפגניסטן פרסם את המגזין 'אד'אן' ודאעש מפיק את המגזין 'דאביק', אשר המהדורה האחד-עשר שלו פורסמה גם היא אתמול.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *