נתניהו לקמרון: "מוכן לחדש מידית את תהליך השלום, ללא תנאים מוקדמים"

ראש הממשלה נועד כעת עם עמיתו הבריטי במעונו הרשמי בלונדון • על סדר היום של הפגישה: המלחמה באסלאם הקיצוני, תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים והעמקת שיתוף הפעולה הטכנולוגי בין ישראל לבריטניה • צפו בקמרון מקבל את פני נתניהו

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש הבוקר בלונדון עם ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, במעונו הרשמי ברחוב דאונינג 10. נתניהו התקבל בלבביות ובחום רב על ידי עמיתו, הידוע ביחסו האוהד לישראל ובתפיסתו הנוקשה כלפי הטרור הבינלאומי והאסלאם הקיצוני.

בפתח הפגישה אמר ראש הממשלה נתניהו לראש הממשלה קמרון: "אני מצפה לדון אתך בשלושה נושאים. הראשון הוא ביטחון: המזרח התיכון מתפורר תחת כוחות האסלאם הקיצוני – הסוני בהנהגת דאע'ש והשיעי בהנהגת איראן. אני מאמין שנוכל לפעול יחדיו על מנת להדוף את האסלאם במזרח התיכון ובצפון אפריקה".

קרא עוד:
[postim]

"הנושא השני, ולא פחות חשוב – שלום", הפתיע נתניהו והצהיר: "אני רוצה לומר כאן, בדאונינג 10, שאני מוכן לחדש את המשא ומתן הישיר עם הפלסטינים, ללא תנאים מוקדמים לקיום המו"מ, ואני מוכן לעשות זאת באופן מידי.

"הנושא השלישי – טכנולוגיה. העתיד שייך לאלה שמחדשים. בריטניה וישראל הם מרכזי טכנולוגיה, ישראל היא מרכז חדשנות בתחומי הסייבר ואם נאחד את המשאבים שלנו נוכל להציע עתיד טוב יותר".

נתניהו ליהודי בריטניה: “תתקפו בחזרה. אל תתנצלו"

אמש נחת נתניהו בלונדון ונפגש עם ראשי הקהילה היהודית של בריטניה, בראשם הרב הראשי, אפרים מירוויס. ראשי הקהילה הציגו בפני ראש הממשלה את הקשיים העומדים בפניהם כיהודים בגולה בתקופה בה האנטישמיות גואה והאתגרים מולם הם עומדים כמגיניה של מדינת ישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון בדאוננג 10 בלונדון. צילום  אבי אוחיון לע''מ 10.9.15

בין הנוכחים הייתה גם יו״ר אגודת הסטודנטים היהודים בבריטניה, אשר תיארה כיצד הסטודנטים, בשיתוף ארגונים אחרים, נלחמים בתנועת החרם על ישראל (BDS) בה הם נתקלים, על מנת לבלום את התפשטותה. היא ציינה כי ה-BDS קיים רק בכ-5% מהקמפוסים בבריטניה.

נתניהו אמר למנהיגים יהדות בריטניה, “תתקפו בחזרה. אל תתנצלו. מדובר במאבק חשוב על דעת הקהל וצריך לעשות זאת בנחישות, תוך השמעת קול ברור שישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון ועומדת בחזית המאבק באסלאם הקיצוני”.

(צילומים: אבי אוחיון – לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון בדאוננג 10 בלונדון. צילום  אבי אוחיון לע''מ-3

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון בדאוננג 10 בלונדון. צילום אבי אוחיון לע''מ-5

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון בדאוננג 10 בלונדון. צילום אבי אוחיון לע''מ-6

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *