נתניהו בלונדון: "מיליוני פליטים במנוסה ואירופה עסוקה בהתגוללות על ישראל"

"כל אחד מבין שאנחנו מגדלור של חופש וקדמה באזור של בערות וקנאות רצחנית. הגיע הזמן להפסיק להתנצל", אמר ראש הממשלה בתדרוך לעיתונאים • נתניהו נפגש היום בין השאר עם עמיתו קמרון, נשיא הנציבות האירופית טוסק וכ-120 חברי פרלמנט בריטים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, המבקר בימים אלו בלונדון, נפגש היום עם ראש ממשלת בריטניה, דייוויד קמרון, עם נשיא הנציבות האירופית, דונלד טוסק ונאם בפני חברים בפרלמנט, בנוסף לשורה של פגישות מדיניות.

בתדרוך שמסר לעיתונאים הישראלים המלווים אותו, סיפר ראש הממשלה על שיחתו עם עמיתו הבריטי: "שאלתי למה בשעה שמיליוני בני אדם נודדים מבתיהם ונסים על נפשם בסוריה, בעיראק ובצפון אפריקה, זה מה שיש למדינות אירופה לעשות, להתגולל על ישראל? זה אבסורד. אנחנו לא מושלמים, יש לנו הרבה מה לשפר, אבל כל אחד מבין שאנחנו מגדלור של חופש וקדמה באזור של בערות וקנאות רצחנית. הגיע הזמן להפסיק להתנצל".

נתניהו שוחח עם קמרון גם על תכנית הגרעין האיראנית, על רקע כישלונו לטרפד את אישור הסכם הגרעין בקונגרס האמריקני. "מדיניות איראן כרגע היא להמשיך בתוקפנות ובטרור שלה. איראן פורסת כוחות בסוריה", אמר לקמרון. "במידה רבה, התחושה שלה שהיא יכולה לעשות את זה קשורה לחופש שהיא מרגישה שקיבלה בהסכם". נתניהו סיפר כי "אני מדבר על כך לא רק עם קמרון, אלא גם עם ג'ון קרי, שאתו אפגש בספטמבר בביקורי באו"ם".

קרא עוד:
[postim]

הנושא המדיני הבוער ביותר היה סימון מוצרי ההתנחלויות על ידי האיחוד האירופי, אשר הצהרת תמיכה בו אושרה היום ברוב עצום בפרלמנט האירופי. "זה עיוות הצדק, עיוות ההיגיון וזה פוגע בשלום ולא מקדם אותו. זה מכניס את הרעיון של הטלת הדופי במקום שאינו ראוי. שורש הסכסוך זה לא השטחים וההתנחלויות, אלא הסירוב להכיר בישראל בגבולות כלשהם. הנורמה הזו של סימון מוצרים בשטח שהאיחוד האירופי לא מסכים לו, לא מיושם באופן אחיד. הוא מיוחד לישראל. יש לנו זיכרון היסטורי לגבי מה שקורה כשמסמנים מוצרים של יהודים".

הבוקר נפגש ראש הממשלה עם חברי אגודות הידידות הפרלמנטריות בבריטניה. במפגש השתתפו כמאה ועשרים חברי פרלמנט ובית הלורדים המייצגים את מפלגות השמרנים, הלייבור, ליברל-דמוקרטים, UKIP, SNP ו-DUP.

במהלך המפגש אמר נתניהו: "הייתה לי עכשיו ההזדמנות לדון עם ראש הממשלה קמרון כיצד לנצל את ההזדמנויות וכיצד להתמודד עם האתגרים. אבקש להתחיל בזה את הערותיי. אמרתי עכשיו ברח' דאונינג 10 שוב, הנה המבחן, זה פשוט – אני מוכן ברגע זה, ללא תנאים מוקדמים, ללא תנאים מוקדמים כלל, לשבת עם הנשיא עבאס ולעשות משא ומתן לשלום הזה. אני מוכן לנסוע לרמאללה. כן, זה סיוט לאנשי הביטחון שלי, אך אני לעתים עושה את זה כשאני עוצר בדוכני פלאפל, הם יאלצו להתמודד עם זה… או הנשיא עבאס יכול לבוא לירושלים, או, למען ה', אנחנו יכולים להיענות לחלק מההצעות האלה למקומות מבודדים בסיציליה או פיורדים בנורבגיה… מה שלא יהיה, בכל מקום, בכל זמן, עכשיו, ללא תנאים מוקדמים".

(צילום: אבי אוחיון – לע"מ)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *