כוחות הביטחון סגרו את כל הדרכים מובילות לאזור, כדי להקל על תנועת הכבאיות ואנשי ההגנה האזרחית אשר סייעו בניסיונות להשתלט על האש • מקהילת יהדות מצרים המפוארת, שמנתה לפני קום המדינה כ-80,000 איש, נותר כיום בקושי מניין של יהודים חולים וזקנים

שריפת ענק פרצה לפנות בוקר ברובע היהודי העתיק במרכזה של קהיר, בירת מצרים. על פי הדיווחים בתקשורת המקומית, עשרות משאיות כיבוי ומאות כבאים עמלו במשך שעות ארוכות להשתלט על האש הגדולה.

"אש גדולה פרצה ברובע היהודי, באזור 'מוסקי' במרכז קהיר, סיפר מנהל שירותי החירום ד"ר מוחמד אנסארי. "עד השעה אחת לפנות בוקר, נפצעו מהאש שני בני אדם, בטרם הושגה שליטה על הדליקה".

על פי עדי ראייה, האש כילתה מספר חנויות ובנייני מגורים באזור השוק ועשן כבד עלה מזירת האירוע. כוחות הביטחון סגרו את כל הדרכים מובילות לאזור, כדי להקל על תנועת הכבאיות ואנשי ההגנה האזרחית אשר סייעו בניסיונות להשתלט על האש.

הסיבה לאירוע עדיין אינה ברורה והרשויות בוחנות חדש להצתה מכוונת.

מקהילת יהדות מצרים המפוארת, שמנתה לפני קום המדינה כ-80,000 איש, נותר כיום בקושי מניין של יהודים חולים וזקנים. העזיבה ההמונית החלה מיד לאחר מלחמת השחרור, אשר גרמה לפרעות רבות וממושכות ביהודים, מהם נהרגו מאות ונפצעו אלפים. מלחמת סיני (מבצע קדש) בתשי"ז הובילה את הרודן גמאל עבדול נאצר להוציא צווי גירוש לאלפים הבודדים שנותרו בכל זאת במדינה ובכך למעשה חוסלה הקהילה באופן סופי.