הוסר החשד: החיילים הניאו נאצים אינם אחראים לפיגוע

כלי תקשורת בצרפת דיווחו כי שלושת החיילים לשעבר שסולקו מהצבא בשל פעילות ניאו נאצית, נוקו מחשד למעורבות בפיגוע הירי בטולוז • בתוך כך, שר החוץ הצרפתי, אלן ז'ופה, יגיע מחר (ד') לישראל יחד עם ארונות הקבורה של ארבעת קורבנות הפיגוע

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • עצוב: טיפל בילדים תשושי נפש ונכנס לדיכאון עמוק

  תוכן מקודם

המצוד נמשך: כלי תקשורת צרפתים דיווחו הערב (ג') כי שלושת החיילים הניאו נאצים שנחשדו במעורבות בפיגוע הירי בטולוז, נוקו מחשד. השלושה סולקו לפני כשנה מהצבא לאחר שעסבקו בפעילות ניאו נאצית.

קרא עוד:

[postim]

החיילים נוקו מהחדש

על פי הדיווחים, גורמים במשטרת צרפת אמרו כי שלושת החיילים שזומנו לחקירה נוקו מהחשד כי הם היו האחראים לשרשרת האירועים הקטלניים שאירעה באזור טולוז בשבוע וחצי האחרון. בנוסף לפיגוע הירי בבית הספר היהודי "אוצר התורה" בו נהרגו ארבעה בני אדם, נחשדו החיילים כי היו אחראים גם לרציחתם של שלושה חיילים צרפתיים בני מיעוטים.

שר החוץ הצרפתי יגיע לישראל

שר החוץ הצרפתי, אלן ז'ופה, יגיע מחר לישראל יחד עם ארונותיהם של ארבעת ההרוגים בפיגוע. הארונות והשר הצרפתי יגיעו בטיסת אל על וצפויים לנחות בנמל התעופה בן גוריון בשעה חמש לפנות בוקר. את פניו של ז'ופה צפוי לקבל סגן שר החוץ, דני איילון.

בנוסף צפויים להגיע בטיסה נציגים מהקהילה היהודית בצרפת. סגן השר איילון הודה לשר ז'ופה על הגעתו אותה כינה מחווה אנושית מרגשת. "אל מול הטרור אין ישראלים וצרפתים, יהודים ולא יהודים – אלא בני אדם", דברי סגן שר החוץ.

האיחוד האירופי: הדברים עוותו

באיחוד האירופי ניסו היום למזער את נזקי דבריה של שרת החוץ של האיחוד, קתרין אשטון, ואת ההשוואה שערכה בין מות הילדים בצרפת למותם של ילדים ברצועת עזה. בהודעת האיחוד האירופי נאמר כי אשטון מגנה בחריפות את מעשי ההרג שבוצעו אתמול בבית הספר 'אוצר התורה' בטולוז ושולחת את תנחומיה למשפחות ולחברים של הקורבנות, ולאזרחי צרפת וחברי הקהילה היהודית.

"אנחנו רוצים להבהיר זאת אחרי שדבריה באירוע אונר"א אתמול עוותו בצורה חמורה על ידי אחד משירותי החדשות", נכתב בהודעת האיחוד האירופי. בהמשך ההודעה התייחסים בשלוחת האיחוד בישראל גם להשוואה שעוררה זעם בישראל, בין ההרוגים בצרפת לילדים שנהרגו בעזה. "בדבריה, שרת החוץ התייחסה לטרגדיות בהן קיפחו ילדים את חייהם ברחבי העולם, אך היא לא ערכה הקבלה כלשהי בין נסיבות מותם של הרוגי המתקפה בטולוז לבין המצב ברצועת עזה", טענו באיחוד האירופי.