"הארגונים הקיצוניים מנצלים למטרותיהם את המצב הפוליטי הרעוע באזור", אמר הנשיא המצרי בנאומו בפני העצרת הכללית של האו"ם, אשר עורר עניין רב בעולם

נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, נשא הלילה נאום בפני העצרת הכללית של ארגון האומות המאוחדות, שנפתחה אתמול אחר הצהריים במטה הראשי של הארגון בניו יורק.

משאו של הנשיא המצרי עורר עניין רב בעולם, משום שמדובר בנאום מדיני ראשון מסוגו מצד המנהיג החדש-יחסית, הנתפס בעולם כאחד מגורמי היציבות המשמעותיים במזרח התיכון. עוד לפני הנאום הפתיע סיסי בראיון לסוכנות הידיעות AP, כאשר אמר כי יש להרחיב את הסכם השלום בין ישראל למצרים למדינות נוספות ולשלום אזורי כולל.

"הארגונים הקיצוניים מנצלים למטרותיהם את המצב הפוליטי הרעוע באזור", אמר סיסי באו"ם, "זה מוטל עליי, כנשיא המדינה שעומדת בלב העימותים, להזהיר מפני הסכנה הגדולה שבהתרחבות האיום למדינות שכנות – בראשן פלסטין".

קרא עוד:
[postim]

א-סיסי הביע את דעתו כי "פתירת הסכסוך הישראלי-פלסטיני והקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67, תנטרל את אחד מגורמי חוסר היציבות המשמעותיים במזרח התיכון, אשר מהווה כיום תירוץ לקיצוניות ולטרור".

נשיא מצרים התייחס גם למצב בהר הבית ובמזרח ירושלים, אולם נזהר מהאשמת ישראל באחריות להסלמה הגוברת: "האירועים האחרונים בירושלים ובאל-אקצא, מחזקים את התפיסה שהמאמץ להשיג שלום עדיין עומד בפני מכשולים ואתגרים שדורשים מאתנו לספק פתרונות", אמר.