האם המחבל עדיין בחיים? "מאז אתמול אין סימני חיים ממנו", אמר שר הפנים. קולות ירי אחרי חצות? "הפיצוצים נועדו להפחיד אותו"

המצור נמשך: כוחות גדולים של משטרה מכתרים עדיין את ביתו של המחבל מוחמד מראח בטולוז, והלילה (ה') הכוח המיוחד החל בפשיטה על דירתו. על פי הדיווחים בתקשורת הצרפתית, באזור נשמעו פיצוצים וקולות ירי אחרי חצות הלילה.

שר הפנים של צרפת קלוד גואן אמר כי הפריצה עדיין לא החלה. לדבריו, הפיצוצים שנשמעו באזור נועדו להפחיד את המחבל המתבצר. לעומת זאת, בערוץ טלוויזיה דווח כי שכנים המתגוררים בסמוך למקום ראו שוטרים לוקחים במכוניתם את המחבל כשהוא מכוסה בשמיכה.

עוד באתר:

[postim]

ראש התביעה הצרפתית סיפר כי "המחבל אינו מתחרט על דבר, פרט לכך שלא הספיק לרצוח אנשים נוספים. מדובר באדם מעורער בנפשו הסובל מבעיות אלימות קשות".

אובמה התקשר לסרקוזי: "תנחומיי"

נשיא ארצות הברית ברק אובמה התקשר לניקולא סרקוזי כדי להביע את תנחומיו על הפיגוע בבית הספר היהודי בטולוז, ורצח החיילים הצרפתים. במהלך השיחה הקצרה, סרקוזי אמר לאובמה כי ארצותיהם נחושות עכשיו יותר מאי פעם להילחם יחדיו "נגד הטרור הברברי", כלשונו.

"המטרה היא לתפוס את מראח בחיים"

המטרה, לדברי נשיא צרפת, היא לתפוס את המחבל מוחמד מראח בחיים. "שר הפנים והמשטרה משתמשים בכל האמצעים ויעשו כל הנדרש כדי שהמפגע הנתעב יעמוד לדין וישלם על פשעיו", אמר סרקוזי.

על פי דיווח מקומי, כוחות הביטחון איתרו את המצלמה והאופנוע ששימשו את המחבל בעת ביצוע הטבח בבית הספר אוצר התורה בטולוז, אך התמונות, כנראה, לא יפורסמו.