מזה 6 שנים מתבצעות חפירות בקברי יהודים בבית העלמין בניו ג'רסי • אנשי חסד של אמת יוצאים למאבק תקשורתי עד להפסקת העבודות • כל הסיפור בפרסום ראשון כאן בJDN

מתנדבי חסד של אמת בניו ג'רסי יוצאים במלחמת חורמה נגד השלטונות בעירם, זאת לאור הזלזול המחפיר מזה כ- 6 שנים בקבריהם של יהודי העיר הטמונים בבית העלמין המקומי.

קרא עוד:

[postim]

הכל החל בשנת 2006, גוי מקומי רכש שטח גדול סמוך לבית העלמין חלקת החרדים בניו ג'רסי על מנת להקים שם קניון גדול לרווחת תושבי העיר, אלא כשהתחילה מלאכת הבניה, גילה הקבלן כי ידרש לחרוג קצת אל תוך שטח בית העלמין.

הקבלן לא חשב פעמיים והחל לחטט ולנתץ את קברי היהודים הטמונים סמוך לגדר בית העלמין, חרדי שעובד למחייתו בסמוך לבית העלמין הבחין בזוועה והזעיק מיידית את מתנדבי 'חסד של אמת', אלה הגיעו תכף ומיד וגילו את הזוועה לעיניהם.

מיד ניסו להפעיל את קשריהם ופנו לשלטונות שיורו על הפסקת החפירות במקום, הם הסבירו כי מדובר בבית עלמין בו טמונים חרדים, ועל פי אמונתם אסור בשום פנים ואופן לחפור במקום כזה, ולפגוע בכבוד המת, אך למגינת לבם תחנוניהם נפלו על אוזנים ערלות.

בצר להם פנו אנשי 'חסד של אמת' להתייעצות עם מספר רבנים, שהם הציעו בעצה אחת, לפרסם את הסיפור בכל המגזינים ותחנות הרדיו המקומיים, וזה יוביל ללחץ אדיר על השלטונות להפסיק את החפירות במקום הקברים, עם פרסום הדברים החלו להגיע רבבות תלונות למשרדי השלטונות לכבד את המתים ולא לחטט בקבריהם.

אך גם זה לא הועיל, החפירות נמשכו תחת השגחתם של מתנדבי חסד של אמת, שהגיעו מידי יום לפקח על העבודה בשטח, ועשו ככל שביכולתם למנוע את חילול כבוד המת, ותקנו את המצבות שהיה ניתן לתקן.

בימים אלה העבודות לבניית הקניון עדיין נמשכות, על כן יצאו מתנדבי חסד של אמת בקריאה אל התושבים החרדים לבוא ולהפגין במקום חילול הקברים היום (ה) בשעה 15:30, בנוסף לכך הזמינו את כל כלי התקשורת האתרים והרדיו, שיבואו לתעד ולהעביר בשידור חי את המחאה, כדי שכל העולם כולו יראה ואולי יתעורר לפעול משהו בענין, ובעקבות כך להביא לסיום העבודות בשטח הקברים.

הרב מאיר הערש ברגר ראש אגף המבצעים ב'חסד של אמת' אומר הערב בשיחה לJDN:  חסד של אמת לא ינוחו ולא ישקטו עד שיופסק חילול כבוד המתים, גם אם המאבק יהיה כרוך בהון רב, אנו נעשה הכל להשיב את כבוד המתים, עוד הוא מגלה באוזננו, בשנת 2006 כבר נחרדנו לגלות עצמות יהודים מתגוללות באתר החפירות.

צפו בגלריה, אנשי 'חסד של אמת' עוסקים במלאכת הקודש במקום החילול:

חיטוטי דשכבי בניו ג'רסי (1) חיטוטי דשכבי בניו ג'רסי (2) חיטוטי דשכבי בניו ג'רסי (3) חיטוטי דשכבי בניו ג'רסי (4) חיטוטי דשכבי בניו ג'רסי (5) חיטוטי דשכבי בניו ג'רסי (6) חיטוטי דשכבי בניו ג'רסי (7) חיטוטי דשכבי בניו ג'רסי (8) חיטוטי דשכבי בניו ג'רסי (9) חיטוטי דשכבי בניו ג'רסי photo 1 photo 2 photo 3 photo 4 Talking to the media at the press conference nj 5 nj p 7 nj p 9 nj p8 kjn 1 nj p 10 nj p 11  rabbi glock nj p 12