גורמי אופוזיציה בסוריה טענו כי אש עזה נפתחה לכיוון הנשיא הסורי בעת שביקר בשכונת באבא עמר והוא נאלץ לעזוב את המקום • לצערם של המורדים, אסד לא נפגע בתקרית

פעילי אופוזיציה בסוריה הכריזו בצהריים (ג') כי פתחו באש לעבר הנשיא בשאר אסד בעת ביקורו בשכונת באבא עמר שבעיר חומס. הנשיא הסורי לא נפגע. עדיין לא ברור עד כמה באמת היה הנשיא הסורי בסכנה ממשית.

קרא עוד:

[postim]

אסד הגיע "כדי לבחון את התשתיות בשכונה"

על פי הדיווח – ברשת אל-ערבייה, בעקבות התקרית נאלץ אסד לקצר את ביקורו בשכונה שהייתה אחד ממרכזי ההתקוממות נגדו ונכבשה בתחילת החודש.

סוכנות הידיעות הרשמית דיווחה כי אסד הגיע "כדי לבחון את שכונת באבא עמר וסייר ברחובות כדי לראות מה קרה לבנייני המגורים, לתשתיות ולמוסדות הציבורית בשל החבלה השיטתית מידיהם של כנופיות הטרור החמושות".

בביקורו אמר אסד כי "הנסיבות יוצאות הדופן בחומס, ובמיוחד בבאבא עמר, מצריכים מאמצים משולבים של מועצת העיר ושל התושבים כדי לשקם במהירות את תשתיות חשמל והמים, את בתי הספר ואת המוסדות הרפואיים אשר נפגעו במהלך התקפות הטרור בחומס".

במהלך הסיור שוחח אסד עם תושבים מקומיים, שעל פי הדיווח הרשמי התלוננו בפניו "על הסבל שלהם בשל הנוכחות של קבוצות הטרור בשכונה". עם זאת, הם שיבחו את הצבא הסורי על "שהשיב את הביטחון והבטיחות לעיר".

דיווחים: הצבא השתלט על השכונה – מעשי הטבח נמשכים

שכונת באבא עמר נכבשה בתחילת החודש אחרי קרוב לחודש של הפגזות והפצצות באמצעות ארטילריה, תותחים ומסוקי קרב. לפי ההערכות, מאות בני אדם נהרגו בהתקפות, אלפים נוספים נותרו ללא מזון וחשמל ועוד אלפים ברחו מהאזור.

גם אחרי ההשתלטות, המשיכו הדיווחים כי כוחות הביטחון טבחו בתושבים בעיר וכמעט מדי יום מהוות שכונות חומס יעד להתקפות.