אל-ג'זירה: לא נשדר את סרטון הפיגוע בטולוז

רשת הטלוויזיה אל-ג'זירה החליטה שלא לשדר את סרטון הוידאו שצילם הרוצח, מוחמד מראח ונשלח אל הרשת • מנהל תחנת הרשת בפריז: במכתב שהגיע עם הסרטון נאמר כי הפיגוע נעשה בשם אל-קאעידה ו"ניתן לשמוע את קולות הירי וזעקותיהם של הקורבנות"

רשת הטלוויזיה הערבית אל-ג'זירה הודיעה היום (ג') כי לא תשדר את תמונות פיגוע הירי שהתרחש בשבוע שעבר בטולוז. אמש הגיעו לידי הרשת הסרטים שצילם המחבל מוחמד מראח במהלך הפיגוע.

קרא עוד:

[postim]

בהודעה שמסרה הרשת בשידור חי נאמר כי לאחר דיונים בנושא, החליטה הנהלת הרשת שלא לשדר את התמונות שבידיה. בהודעה נאמר כי ההנהלה הגיעה למסקנה כי התמונות הן חסרות ערך עיתונאי ואינן מוסיפות כל מידע חדש אודות האירוע הטרגי.

במכתב שהגיע אל הרשת יחד עם הצילומים נאמר כי הפעולות בוצעו בשם אל-קאעידה. באל-ג'זירה הוסיפו כי התמונות שהגיעו לידיהם מתעדות את האירוע מנקודת מבטו של הרוצח, ככל הנראה ממצלמה שהלביש מראח על צווארו במהלך הפיגוע. מנהל התחנה הוסיף כי התמונות אמנם רועדות אך צולמו באיכות גבוהה.

הוא אמר כי ניכר על הסרטון שנעשתה בו עריכה כדוגמת: מוזיקה דתית מוסלמית שהוכנסה ברקע התמונות ובמספר מקרים הולבשו גם ציטוטים מתוך הקוראן. "ניתן לשמוע קולות ירי ואת קולו של הרוצח. ניתן לשמוע גם את זעקותיהם של הקורבנות", סיפר מנהל התחנה.

"אנחנו לא רשת שמחפשת סנסציות. אנחנו לא משדרים תמונות מבלי שנשקול את ההשלכות של כך", הסביר המנהל.

מוקדם יותר היום פנה הנשיא סרקוזי אל רשתות הטלוויזיה בצרפת וביקש שלא לשדר את התמונות בשום נסיבות. "אני מבקש לא לשדר זאת מתוך כבוד לקורבנות ומתוך כבוד לצרפת", אמר הנשיא.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו