המראות הדרמטיים בבירת בלגיה נמשכו היום ואף התגברו, עם העלייה בפעילות כוחות הביטחון בעיר וסגירת מקומות מרכזיים בה • "אנו חוששים ממתקפה כמו בפריז, שבה יהיו מעורבים כמה אנשים שיכולים לפתוח כמה מתקפות בו זמנית בכמה מוקדים", אמר ראש הממשלה

בירת בלגיה בפאניקה מוחלטת: כוחות נוספים של המשטרה, הצבא ויחידות מיוחדות ללוחמה בטרור המשיכו גם הערב לזרום אל רחובות בריסל, בעוד הממשלה מזהירה מפני פעולת טרור משמעותית העלולה להתרחש בעיר בטווח הזמן הקצר.

על פי הדיווחים מהמקום, כוחות הביטחון סגרו את מרכז העיר לתנועת כלי רכב והורו לאורחי מספר מלונות שלא לצאת מחדריהם. הכוננות תישאר ברמה 4 ובתי הספר בעיר יישארו סגורים גם מחר, כמו גם הרכבת התחתית – שניהם יעדים המועדפים במיוחד על טרוריסטים בינלאומיים. גם משרדי נאט"ו בעיר יהיו סגורים מחר.

ראש ממשלת בלגיה, שארל מישל, אמר הערב במסיבת עיתונאים מיוחדת שערך, כי קיים "איום רציני ומידי למתקפה המונית ומתואמת. אנו חוששים ממתקפה הדומה לזו שהייתה בפריז, שבה יהיו מעורבים כמה אנשים שיכולים לפתוח כמה מתקפות בו זמנית בכמה מוקדים", הזהיר.

קרא עוד:
[postim]

CUcNz4mWsAA2ZVDשוטרים חוסמים רחוב במרכז בריסל באמצעות אוטובוס ריק

רובע מולנבק בבריסל התפרסם בשבוע האחרון כבסיס הבית של חוליית הטרור של ארגון דאעש, אשר רצחה יותר מ-130 בני אדם בפריז לפני כשבוע. מאז מקיימים כוחות הביטחון הבלגים מצוד נרחב אחר המחבלים שהצליחו להימלט בסיום מתקפת הטרור, ככל הנראה בחזרה למדינה.

בעקבות ריבוי הפרסומים בכלי התקשורת המקומית והבינלאומית, פנתה משטרת בריסל לכלי התקשורת בבקשה שלא לדווח באופן מדויק על מקומות ודרכי פעולתם של כוחות הביטחון, מחשש כי המידע ישמש את הטרוריסטים ויסייע להם לתקוף או להימלט מהמצוד.

CUb0I6hXAAABsof

CUb6DGZWcAAN0q-

CUb6EfqWEAARw0T

CUbz1RgWoAApEJo

CUcaugJXAAAH9jN

CUccJOtWEAAv70l

CUcEtEVWsAA7knt

CUcJVlRWsAA9C6C

CUcJWcYWoAQ6Gxz

CUcJXHdWIAACR3_