רמת הכוננות הגבוהה נמשכת וגם היום לא יתקיימו לימודים והרכבת התחתית תישאר סגורה • הטרוריסט סלאח עבד א-סלאם, שהשתתף במתקפת הטרור בפריז לפני כשבוע, הצליח ככל הנראה להימלט לגרמניה

המבצע חסר התקדים של כוחות הביטחון הבלגים ללכידת טרוריסטים בבירה בריסל, הגיע באישון לילה לסיומו, אך רמת הכוננות הגבוהה נמשכת וגם היום לא יתקיימו לימודים והרכבת התחתית תישאר סגורה.

לאחר חצות הלילה הודיע התובע הכללי של בלגיה, אריק ואן-דר-סיפט, כי שישה עשר חשודים בטרור נעצרו ב-19 פשיטות משטרתיות בבריסל ובעיר שרלרואה, כ-40 קילומטרים דרומית לבירה.

המחבל המבוקש ביותר באירופה בימים אלו – סלאח עבד א-סלאם, שהשתתף במתקפת הטרור בפריז לפני כשבוע, הצליח ככל הנראה להימלט לגרמניה מוקדם יותר אמש. על פי דיווחים שונים, שוטרים זיהו אותו ליד העיר ליאז' במזרח המדינה, אך לא הצליחו ללכוד אותו.

קרא עוד:
[postim]

בניגוד למבצע בצרפתי הדרמטי לפני מספר ימים בפרבר סן דני בפריז, הכוחות הבלגיים לא נתקלו בהתנגדות חמושה, אך אחד החשודים נורה לאחר שניסה לדרוס את השוטרים שבאו לעצרו. התובע הכללי מסר כי לא נתפסו אמצעי לחימה וחומרי נפץ.

20151122233426לא רק בבריסל. כוחות צבא גדולים במרכז אנטוורפן, אתמול

מוקדם יותר סגרו כוחות הביטחון את מרכז בריסל לתנועת כלי רכב והורו לאורחי שני מלונות שלא לצאת מחדריהם, תוך כדי שהם עורכים חיפושים מדוקדקים. ראש הממשלה, שארל מישל, אמר במסיבת עיתונאים כי קיים “איום רציני ומידי למתקפה המונית ומתואמת. אנו חוששים ממתקפה הדומה לזו שהייתה בפריז, שבה יהיו מעורבים כמה אנשים שיכולים לפתוח כמה מתקפות בו זמנית בכמה מוקדים”, הזהיר.

בעיצומו של המבצע, פנתה המשטרה לכלי התקשורת בבקשה שלא לדווח באופן מדויק על מקומות ודרכי פעולתם של כוחות הביטחון, מחשש כי המידע ישמש את הטרוריסטים ויסייע להם לתקוף או להימלט מהמצוד.