זעזוע בקרב הקהילה היהודית בשיקאגו: כתובות נאצה רוססו על קירות בית מדרש ותלמוד תורה בעיר, רב ביהמ"ד: אנו חוששים לשלומנו מי יודע מה כוונותיו, אחרי הרצח בטולוז יש סיבה לחשוש

הקהילה היהודית בשיקאגו סוערת בעקבות הגרפיטי "מוות ליהודים" שרוסס על קיר בית המדרש אנשי אמת בשיקאגו, כתובת דומה רוססה אף על קירות תלמוד תורה בעיר.

קרא עוד:

[postim]

ראשוני המתפללים שהגיעו לתפילת שחרית יום ד' נחרדו לגלות את הכתובת המזעזעת, ונחרדו עוד יותר כשראו זאת במקום נוסף בתלמוד תורה הסמוך, את הכתובת שהיתה על קיר בית הספר מחקו מיידית עוד טרם בואם של התלמידים שלא ייכנסו לפאניקה ולחצים.

משטרת שיקאגו הגיעה למקום ופתחה בחקירה, במקביל עברו גבאי בית המדרש על תוכן מצלמות האבטחה, בה נצפה: בשעה 01:00 אלמוני מבצע את המעשה, המשטרה נטלה עמה את הממצאים אל התחנה שם החלה לפענח ולהתחקות אחר אותו עבריין.

בשיחה שקיימנו עם רב בית המדרש הרב מיכאל סגל הוא משתף אותנו בתחושותיו: אנו כולנו בהלם, היתכן? שאדם יעשה ויפעל נגד יהודים ככל העולה על רוחו, אנו כולנו חרדים כאן בשיקאגו, מי יודע מה המרסס זומם לעשות, ובפרט שאנו כשבוע אחר הרצח המזעזע בטולוז, צריך לקחת את זה ברצינות ולא לעבור על סדר היום, ואכן המשטרה מטפלת בתיק בכל חומרת הדין ובשיא הרצינות.