אובמה פונה לפוטין ולארדואן: הפסיקו לריב והתאחדו כדי למגר את דאעש

נשיא ארצות הברית נפגש היום בפריז עם עמיתו הטורקי ארדואן והביע שוב את תמיכתו ב"זכותה של טורקיה להגן על המרחב האווירי שלה" • אתמול האשים פוטין את הממשלה באנקרה במימון פעולותיו של דאעש על ידי רכישת כמויות גדולות של נפט מהארגון

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

השוטר העולמי או הגננת העולמית? נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, קרא היום לטורקיה ולרוסיה להפסיק את העימות החריף ביניהן אודות הפלת מטוס הקרב הרוסי מעל שמי טורקיה ולהתאחד כדי למגר את האויב המשותף – ארגון המדינה האסלאמית.

אובמה אמר את הדברים בתום פגישה שקיים עם עמיתו הטורקי, רג'פ טאיפ ארדואן, בשולי ועידת האקלים הבינלאומית המתקיימת בפריז. נשיא ארצות הברית חזר שוב על תמיכתו בפעולה הטורקית, ואמר כי זוהי זכותה להגן על עצמה ועל המרחב האווירי שלה.

"דנו איך טורקיה ורוסיה יכולות לעבוד ביחד כדי להפיג את המתחים ולמצוא דרך דיפלומטית לפתור את הסוגיה", סיפר אובמה לעיתונאים בתום השיחה. גם ראש ממשלת טורקיה, אהמט דבוטאולו, קרא היום פומבית לממשלת רוסיה להנמיך את הלהבות ולהקים מנגנון תיאום צבאי, שימנע תקריות כאלו בעתיד.

קרא עוד:
[postim]

אתמול המשיך נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, ברטוריקה הנוקשה שלו כלפי טורקיה – המסרבת להביע התנצלות על הפלת המטוס. המנהיג הרוסי האשים את הממשל באנקרה בסיוע פעיל לארגון דאעש, בעיקר על ידי קניית נפט בשווי עשרות מיליוני דולרים, מה שמהווה צינור מימון עיקרי לפעולותיו האיומות.

במסיבת עיתונאים שקיים הבוקר באנקרה, דחה דבוטאולו את הטענה הרוסית ואמר "עלינו לשבת סביב השולחן ולדבר במקום להעלות האשמות לא מבוססות". הוא אמר שמדובר ב"עלבון" והבטיח להתפטר ממשרתו אם רוסיה תציג הוכחות לכך שממשלתו קונה נפט מדאעש.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן