הטבח בקליפורניה: שניים מהרוצחים חוסלו; חשד לפיגוע טרור

השניים שחוסלו לאחר מצוד ממושך, הם בני זוג ממוצא פקיסטני • הרקע עדיין אינו ברור, אך הרשויות אומרות כי ייתכן שמדובר בפיגוע טרור • "הם פעלו כמו כוח משימה. הייתה להם כוונה והם פעלו במטרה מסוימת", תיאר השריף המקומי

לאחר מצוד ממושך בן כמה שעות, הצליחו הלילה (שעון ישראל) כוחות הביטחון האמריקניים לאתר ולחסל שניים ממבצעי הטבח אתמול במרכז הסיוע לבעלי מוגבלויות 'אינלנד' בעיר סאן-ברנרדינו שבדרום קליפורניה, בו נרצחו 14 בני אדם ו-17 נוספים נפצעו.

שני היורים שנהרגו הם סייד פארוק (28) וטשפין מאליק (27), בני זוג אמריקנים ממוצא פקיסטני. המשטרה עצרה אדם נוסף שנראה מוקדם יותר כשהוא נמלט מזירת האירוע, אך טרם התברר אם יש לו קשר למעשה.

הרצח ההמוני התרחש באולם בו התקיימה מסיבה של עובדי מחלקת התברואה של העירייה – מקום עבודתו של פארוק בשנים האחרונות. הרקע למעשה לא ברור והרשויות אינן שוללות אפשרות של טרור.

שני הרוצחים נכנסו למקום כשהם עטויים במדים, במסכות ובשכפ"צים וחמושים ברובים ובאקדחים – מה שמעיד על תכנון מוקדם ודקדקני, בניגוד לאירועי הירי הרבים המתרחשים כמעט מדי יום ברחבי ארצות הברית. "היורים פעלו כמו כוח משימה. הייתה להם כוונה והם פעלו במטרה מסוימת", תיאר השריף המקומי, ג'ארד בורגוואן.

קרא עוד:
[postim]

הנשיא ברק אובמה הגיב על האירוע המחריד וקשר אותו לקלות הבלתי נתפסת בה יכול כל אדם להשיג נשק בארצות הברית. "אנחנו לא יודעים מספיק על האירוע, אבל ידוע לנו שיש נפגעים ולבנו יוצא אל משפחותיהם‎. אנחנו יודעים שיש תופעה של ירי במדינה הזו, שאין לה מקביל באף מדינה אחרת. על שתי המפלגות להתאחד כדי למנוע את המצב הזה ואסור לנו להשלים איתו", אמר הנשיא.

705293_C

גם המתמודדת על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, הילארי קלינטון, אמרה כי "אסור לנו לקבל אירועים כאלו כנורמליים. עלינו לפעול כדי לעצור אלימות מכלי נשק עכשיו".

עניין הזכות לשאת נשק שנוי במחלוקת פוליטית עמוקה וארוכת שנים בארצות הברית. פוליטיקאים רבים ובפרט הנשיא אובמה ניסו במשך שנים לשנות את החוקים בעניין, אך הלובי החזק (שנחשב אף יותר עוצמתי מאייפא"ק), מטרפד בעקביות כל ניסיון לחולל שינוי.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו