200 תלמידים ממתיבתא רמב"ם מחו נגד מעצרו של אלן גרוס בקובה

ביום רביעי האחרון יצאו כ-200 בחורי ממתיבתא רמב"ם למחות נגד המשך מעצרו של אלן גרוס - יהודי שנעצר בקובה באשמת ריגול לטובת ארה"ב

ביום רביעי האחרון יצאו כ-200 בחורי ממתיבתא רמב"ם למחות בניו-יורק נגד המשך מעצרו של אלן גרוס – יהודי שנעצר בקובה באשמת ריגול לטובת ארה"ב, אל הבחורים התלוו גם מגידי השיעורים בישיבה.

הרב צבי פרידמן מנהל הישיבה שוחח עם כתב JDN וסיפר לו על הסיבות שהובילו להחלטה לצאת ולמחות כנגד המעצר: "יצאנו למחאה מכיוון שזה מצוות פדיון שבויים, וזו אחת המצוות החשובות ביותר".

הרב פרידמן הוסיף כי "אין שום סיבה שגרוס ינמק בכלא בקובה על לא עוול בכפו. זה שלא משחררים אותו זה לא בגלל מעשיו לכאורה, אלא בגלל פוליטיקה בלבד. אנחנו צריכים לעשות כל שביכולתינו לעזור בשחרורו ולהעלות את המודעות למצבו".

קרא עוד:

[postim]

"מזכירת המדינה, הילארי קלינטון, פועלת למען שחרורו של גרוס יחד עם סנאטורים ועסקנים נוספים. אם הם פועלים לשיחרורו, אז בוודאי שגם עלינו מוטלת החובה להירתם לעניין" סיים הרב.

ההפגנה בניו-יורק

הפגנה למען שחרורו של אלן גרוס (1) הפגנה למען שחרורו של אלן גרוס (2)

כזכור, אלן גרוס – יהודי בן 61, נעצר על ידי הרשויות בהוואנה בקובה, בחשד לריגול למען ארצות הברית. גרוס הורשע בקובה ונידון ל-15 שנות מאסר.

גרוס נעצר לאחר שמסר לאנשים מהקהילה היהודית מחשבים ניידים, טלפונים סלולאריים וטלפון לווייני. על פי הדיווחים, גרוס הגיע לקובה כעובד שכיר של חברה מוושינגטון הפועלת מטעם 'הסוכנות האמריקאית לפיתוח בינלאומי', במסגרת תוכנית לעידוד הדמוקרטיה.

בשנת 2009 הגיע גרוס לקובה חמש פעמים לביקורי עבודה. בביקורו האחרון הוא נעצר על ידי אנשי השירות החשאי הקובני. התובע הכללי בקובה אמר כי מעקב אחריו העלה כי בפגישה עם כמה מאנשי הקהילה היהודית בהוואנה, הוא מסר להם ציוד אסור.

בחקירתו טען גרוס כי מסר את אמצעי התקשורת לחברי הקהילה היהודית כדי לאפשר להם להתקשר עם אחיהם בקהילות שונות בעולם.

אלן גרוס בימים יפים יותר

לפני כחודשיים ביקש גרוס מהרשויות בארצות הברית לנסות להחליפו בעבור חמישה מרגלים קובנים שעצורים בארה"ב מאז 1998.

לפני כחודשיים ביקר הסנאטור פטרי להי, את גרוס בבית הכלא הקובני. לאחר מכן, הוא נפגש עם נשיא קובה יחד עם הסנאטור ריצ'רד צ'לדי. הפגישה ארכה כשעתיים וחצי, ובמהלכה ניסה הסנאטור האמריקני להציע את שחרורו של האסיר.

בחזרתו למולדת, סיפר הסנאטור כי הציע לקסטרו לקחת את האסיר היהודי 'טרמפ' במטוסו הפרטי, אך נתקל בחומה בצורה ובסירוב לא מנומס.

הרב ארתור שניאור, רב בפארק הייטס במנהטן, ביקר את גרוס בקובה. הרב שניאור העניק לאסיר מגילת אסתר לקראת פורים. הפגישה נערכה ערב תענית אסתר בבית החולים של המשטרה, ונמשכה שעה וחצי. הרב עודד את לבו, ואמר עם יציאתו כי ניכר על פניו שהוא חלש אך התחזק מאוד מהביקור.

גרוס הוא בן 61 ומאז שנכלא בכלא בקובה, איבד הרבה ממשקלו (כפי שניתן לראות בתמונות).

כאמור, כל המאמצים לשחרורו של גרוס נדחו עד כה.

הרב שניאור עם אלן גרוס בקובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן