לאחר השתדלות רבה של עסקנים חשובים בבורו-פארק, הר"ר משה זיגלמן ירצה את עונשו רק לאחר חג הפסח • בשבוע שעבר הגיע לבקרו האדמו"ר מסאטמאר שליט"א

הר"ר משה זיגלמן יכלא בניו יורק רק לאחר חג הפסח, וזאת לאחר השתדלות גדולה של עסקנים חשובים בבורו-פארק. כרגע נראה כי הרב זיגלמן יחל את ריצויו עונשו בתוך ימי חול המועד.

קרא עוד:

[postim]

לפני כשבוע אף הגיע האדמו"ר מסאטמאר שליט"א אל ביתו של הרב זיגלמן ונפגש עימו. הפגישה ערכה כחצי שעה, כאשר האדמו"ר מחזקו ומעודדו על כך שמסר את נפשו למען אחיו.

כזכור, בית המשפט הפדראלי בלוס אנג'לס גזר לפני כחודש, עונש של 18 חודשים על הר"ר משה זיגלמן בן 64, גבאי האדמו"ר מספינקא. זיגלמן נעצר לחקירה כדי 'להלשין' על יהודים אחרים החשודים בהלבנת הון, אך משום שהוא סירב לשתף פעולה עם החוקרים, נענש ונגזר עליו מאסר בפועל.

הר"ר זיגלמן ריצה תקופת מאסר בעבר, אך לפני שנה התעוררה מעורבותו בפרשה פעם נוספת, לאחר שחוקרי ה-FBI דרשו ממנו להעיד נגד חסידים החשודים במעורבות בפרשה.

בני משפחתו סיפרו ל-JDN כי הגאון רבי יחזקאל ראטה שליט"א גאב"ד קארלסבורג מבורו פארק, כתב לשופט כי ר' משה לא ידבר על אנשים אחרים.

חברים רבים מחזקים את משפחתו על קידוש ה'. עורכי הדין והפרקליטים המטפלים בפרשה מסרבים להאמין שר' משה יישב במאסר תקופה נוספת רק כדי לא לדבר על אנשים אחרים, והביעו פליאתם.

עורכי דינו ביקשו מבית המשפט לדחות את כניסתו למאסר אחרי חג הפסח, כדי שיוכל לחגוג אותו עם משפחתו, אבל נענו בשלילה, ככל הנראה כדי להפעיל לחץ כבד, כדי שיישבר ויחליט 'לדבר'.

כאמור, היום (א') נודע כי לאחר השתדלות מאומצת של עסקנים רבים, נענה בית המשפט ואיפשר לרב זיגלמן להתחיל את ריצויו העונש לאחר ליל הסדר.

בני משפחתו ביקשו לנצל את הבמה הזאת, כדי להודות לעסקן ואיש החסד הר"ר משה דוד נידרמן, שדאג לסדר בבית המשפט שמאסרו יהיה בניו יורק ולא יישלח למאסר במדינה אחרת.

משפחתו של הרב זיגלמן ביקשה לפרסם כתובת למשלוח תרומות בכדי לעזור בעלויות המשפטיות כתוצאה מסירובו העיקש שלא להלשין על יהודים אחרים. הכתובת למשלוח תרומות: פראג #101 מאנרוי ניו יארק 10950