השרה השבדית שוב מעוררת סערה: "לחקור את מותם של פלסטינים שביצעו פיגועים"

שרת החוץ מרגוט וולסטרום קראה להעמיד לדין את האשמים במותם של המחבלים • במשרד החוץ בירושלים הגיבו בחריפות: "הצהרות הזויות וחסרות אחריות, אשר מעודדות את הטרור" • יו"ר האופוזיציה הרצוג: "מעניין איך שבדיה תגיב כשהטרוריסטים יבצעו פיגועים מחרידים על אדמתה"

שרת החוץ האנטישמית של שבדיה קראה היום "לחקור באופן יסודי" את מותם של פלסטינים בידי כוחות הביטחון הישראלים בגל הטרור הנוכחי – והצליחה לאחד נגדה כמעט את כל המערכת הפוליטית, מימין ומשמאל.

במהלך דיון בפרלמנט בשטוקהולם אמרה השרה מרגוט וולסטרום, "זה חיוני לקיים חקירה יסודית ואמינה של מקרי המוות של הפלסטינים בגל הטרור, על מנת להבהיר ואף להעמיד לדין את האשמים". וולסטרום הבהירה כי היא "ידידה של ישראל ושל פלסטין" והדגישה כי אינה סותרת את זכות הקיום של מדינת ישראל.

זו אינה הפעם הראשונה בה השרה השמאלנית-קיצונית גורם לזעם חריף בישראל. לפני מספר שבועות האשימה את ישראל ב”הרג ללא משפט” וב"תגובה לא פרופורציונלית" למעשי הטרור. קודם לכן קישרה את מתקפת הטרור הקשה בפריז ל"תסכול הפלסטיני מהקיפאון המדיני".

משרד החוץ בירושלים מחה היום במילים בוטות על דבריה של וולסטרום. "בהצהרותיה חסרות האחריות וההזויות, שרת החוץ השבדית נותנת רוח גבית לטרור ובכך מעודדת אלימות", נמסר.

קרא עוד:
[postim]

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, אמר בתגובה כי "כל הצהרה כזאת מרחיקה את האזור כולו צעד אחד נוסף מההיפרדות בינינו לבין הפלסטינים ומסייעת לגורמים הרצחניים שעושים הכול כדי להרוס את הסיכוי להגיע לכך".

Arvfurstens_palats_Stockholm_Swedenארמון גוסטב אדולף בשטוקהולם, מקום מושבו של משרד החוץ השבדי

הרצוג תקף: "מעניין ששבדיה לא הגיבה תגובה דומה כששוטרי פריז הרגו את הטרוריסטים כפי שהיו צריכים. ומעניין איך שבדיה תגיב כשהטרוריסטים יבצעו פיגועים מחרידים על אדמתה. האם גם אז היא תדרוש ללטף להם את הראש בגלל שהייתה להם ילדות קשה?", תהה.

שר החוץ לשעבר ויו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, היה חריף אף יותר: "הדבר היחיד ששרת החוץ של שבדיה לא עשתה עדיין הוא להצטרף פיזית למחבלים הפלסטינים ולדקור יהודים. לאור התנהלותה עד עכשיו, צריך לקוות מאד שזה גם לא יקרה", אמר בציניות.

(צילום אילוסטרציה: גרשון אלינסון – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו