מוקדם יותר התעקשה איראן לקבל התנצלות אמריקנית רשמית על התקרית ודובר משמרות המהפכה אף איים כי המלחים יעונו אם יתברר כי היו במשימת ריגול • בסופו של דבר "המלחים התנצלו והבטיחו שהאירוע לא יחזור על עצמו"...

לאחר שעות ארוכות של 'כיפופי ידיים' וחילופי האשמות, שחררה איראן לפני זמן קצר את עשרת המלחים מהצי האמריקני שעצרה אמש בתואנה כי חדרו לתחום מימיה הטריטוריאליים.

הפרשה החלה אמש בסביבות השעה 10:00 בערב. שתי סירות קטנות של הצי האמריקני ועליהן עשרה מלחים, נעצרו בידי חיל הים האיראני במפרץ הפרסי, בעת שהיו בדרכן מכוויית לבחריין והקשר עמן אבד, כל הנראה בשל תקלה טכנית.

הממשל האמריקני פעל רבות לפתור את התקרית הזו בדרכי שלום ובדיפלומטיה שקטה והשיג מיד הבטחה רשמית מטהראן לכך שהמלחים ישוחררו עוד הבוקר.

קרא עוד:
[postim]

זמן קצר לפני השחרור, הקשיחה איראן את עמדתה ודרשה התנצלות רשמית מארצות הברית והבהרה כי הסירות לא היו במשימת ריגול נגד איראן. דובר משמרות המהפכה אמר בראיון לרשת תקשורת איראנית כי המלחים מטופלים היטב, אך איים כי “אם נגלה במהלך החקירה שהם היו במשימת ריגול, נתייחס אליהם אחרת”.

CYl6MmDWwAA5B5kהסירות האמריקניות שנתפסו בידי איראן, אמש

כאמור, לפני זמן קצר נפתרה התקרית והם שוחררו לידי ספינות מלחמה אמריקניות במפרץ הפרסי. ממשמרות המהפכה נמסר כי "המלחים התנצלו והבטיחו שהאירוע לא יחזור על עצמו"…