"הוא מקדם את אלה שלתפיסתו יועילו לו ודוחק את אלה שלא ישרתו אותו. זו תמונה של שחיתות", אמר בכיר במשרד האוצר האמריקני • דובר הבית הלבן אישר את הדברים והבהיר כי הם "משקפים בצורה הטובה ביותר את עמדת הממשל"

מתיחות דיפלומטית קשה בין ארצות הברית לרוסיה, לאחר שדובר הבית הלבן אישר היום בשיחה עם עיתונאים כי העמדה הרשמית של הממשל האמריקני היא שנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין הוא אדם מושחת.

הדובר, ג'וש ארנסט, אמר את הדברים לעיתונאים לאחר שהאחראי על הסנקציות נגד רוסיה במשרד האוצר האמריקני, אדם זובין, אמר לפני מספר ימים לרשת BBC הבריטית כי הממשל יודע במשך שנים רבות שפוטין צובר הון עצום ומחלק נכסים לאומיים למקורביו.

"ראינו אותו מעשיר את חבריו ואת בעלי בריתו הקרובים, מדיר את מי שאינו נמנה עם מקורביו ומשתמש במשאבים הלאומיים כרכושו הפרטי. הן בנושאי אנרגיה והן בענייני כלכלה אחרים, פוטין מקדם את אלה שהוא מאמין כי יועילו לו ודוחק את אלה שלא ישרתו אותו. בעיניי זו תמונה של שחיתות", אמר זובין.

קרא עוד:
[postim]

ארנסט נשאל על ידי עיתונאים האם זוהי עמדתה הרשמית של וושינגטון וענה בתגובה כי אמירתו של הבכיר במשרד האוצר "משקפת בצורה הטובה ביותר את עמדת הממשל".

בממשל הרוסי הביעו זעם על הדברים. דובר הקרמלין, דימיטרי פסקוב, אמר בתגובה כי הדברים פוגעניים וכי מוטב שמעלי ההאשמות יוכיחו אותן.