מקווה טהרה משוכלל ומפואר נחנך בקמפוס מכון חמ"ש בשכונת סקאלנקי בבירה הרוסית • הרה"ר לרוסיה הרה"ג בערל לאזאר שליט"א כובד בטקס קביעת המזוזה, רבה של צפת הרה"ג הרב שמואל אליהו שליט"א השמיע דברי ברכה

018 (Medium)

מעמד רב רושם נערך אמש בבירת רוסיה, לכבוד חנוכת 'מקווה טהרה' משוכלל ומפואר בקמפוס מכון חמ"ש בשכונת סקאלנקי בבירה הרוסית, המקווה החדש מצוייד במגוון שכלולים וחידושים, ונבנה ברוב פאר והדר.

לאירוע המרגש, התקבצו יהודים מכל רחבי העיר יחד עם השלוחים, מנהלי בתי חב"ד ואורחים מארץ הקודש, להוקיר ולהודות לנגידים ולתורמים הנכבדים מר ברוך בן ציון גורביץ, מר איסיי זכרייב, ובראשם משפחת חנזין על נדבת לבם הנכבדה.

הרה"ר לרוסיה הרה"ג בערל לאזאר שליט"א כובד בטקס קביעת המזוזה, והרעיף ברכות נאמנות על התורמים היקרים, בדבריו הרחיב אודות הזכות הנפלאה שנפלה בחלקם בהאדרת וחיזוק עניין הטהרה מתוך 'התנאה לפניו במצוות'. דברי ברכה השמיע רבה של צפת הרה"ג הרב שמואל אליהו שליט"א, שבירך את הנוכחים שיזכו לשמור על חיים יהודים בקדושה ובטהרה, בקביעת מזוזה נוספת כובד מר זבולון יעקובוב שפעל באופן נמרץ ומיוחד לבניית המקוה.

קהל המוזמנים התאסף לדינר מרכזי בו נשא דברים נרגשים ראש מכון חמ"ש השליח הרב אברהם בקרמן, שסיפר על ניסים גלויים ותיאר את רצף ההשגחות הפרטיות שליווו בכל צעד ושעל את כל תהליך הבניה, מתכנון היסודות ועד לגימור המפואר, בתוך כך הוקרנה מצגת ייחודית המתארת בפרוטרוט את כל מהלך הבניה.

הרה"ג הרב שמואל אליהו הזכיר לנוכחים את ביקורו של אביו הראשל"צ רבי מרדכי אליהו זצ"ל, לפני כחצי יובל במוסקבה, ושיתף את תחושותיו והתפעלותו האדירה של אביו זצ"ל מהפעילות המבורכת והניכרת של אימפריית חב"ד ליובאוויטש ברוסיה בכלל ובמוסקבה בפרט. בדבריו שיבח עד מאוד את יופיו ויוקרתו של המקווה, והרבה לציין את הסטנדרטים הגבוהים של הידורי הכשרות עם כל החומרות הקיימות בפוסקים לדורותיהם.

בקשר רב נשמע המשא המרכזי מפי השליח הראשי הרה"ג בערל לאזאר, שהוסיף לדבר על החשיבות שבבניית מקווה וסיפר על הוראת הרבי מליובאוויטש למכור את בית הכנסת -770 בשביל לבנות מקוה, בסיום דבריו בירך את כל הנוכחים ובראשם את התורמים הנכבדים שיזכו להמשיך ולעזור בכל הפעילות החשובה למען יהודי רוסיה והעולם כולו.