האסיר יהונתן פולארד אושפז לפני שבוע וחצי בבית החולים במצב קריטי והנשיא פרס ביקש חנינה. האמריקנים סירבו וכעת הוא הוחזר לכלא

יהונתן פולארד שוחרר מבית החולים שבו אושפז במצב קריטי במשך שבוע וחצי, והוחזר לכלא בצפון קרוליינה בעקבות שיפור במצבו הבריאותי. כך מדווח יאיר שרקי בגלי צה"ל.

עם חזרתו לכלא, הורשה פולארד לבצע שיחת טלפון בת שתי דקות, שבה עדכן את רעייתו אסתר במצבו. לאחר מכן סיפרה אשתו כי פולארד התקשה לדבר.

בנוסף, בשיחה ביקש פולארד להודות לנשיא המדינה שמעון פרס על מאמציו לנסות לשחררו. בשבועות האחרונים הולך וגובר הלחץ על הנשיא פרס לפעול מול וושינגטון בעניין שחרורו של פולארד, לקראת ביקורו בחודש יוני הקרוב בארצות הברית.

בתחילת השבוע דחה הבית הלבן את בקשת פרס לשחרר את פולארד. "עמדתנו לא השתנתה", אמר דובר המועצה לביטחון לאומי בוושינגטון. פרס העביר לאובמה איגרת ובה ביקש ממנו לשקול בחיוב מתן חנינה לפולארד על רקע הומניטארי.

באיגרת הרשמית הודה פרס לאובמה על יחסו החיובי ועל הידידות הרבה שממשלו מפגין כלפי מדינת ישראל, אך הדגיש לפני את הדאגה הרבה שהעם בישראל ובני משפחתו של פולארד חשים לנוכח ההידרדרות במצבו הבריאותי.

הנשיא הדגיש בדבריו לאובמה כי לאור מצבו הבריאותי הקשה והעבודה כי ריצה כבר 26 שנים בכלא, הוא שב ומבקש ממנו שישקול בחיוב מתן חנינה לפולארד.