לקראת מלחמה? מדינות המפרץ הכריזו על חיזבאללה ארגון טרור

המאבק בעולם המוסלמי בין שיעים לסונים עולה דרגה: מועצת שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ הודיעה כי היא מכירה בחיזבאללה כארגון טרור והבטיחו כי יילחמו נגדם בכל מקום בעולם

במסגרת מלחמת הכוחות בין ערב הסעודית ללבנון, החליטה היום מועצת שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ להכריז על החיזבאללה כארגון טרור.

המועצה, הכוללת את ערב הסעודית, קטאר, כווית, אחידות האמירויות הערביות, בחריין ועומאן, קיבלה את ההחלטה בעקבות הימנעותה של לבנון בהצבעה בליגה הערבית על גינוי הצתת השגרירות הסעודית באיראן.

קרא עוד:
[postim]

סגן מזכ"ל המועצה עבד אל-עזיז אל-עווישק, אמר כי "חיזבאללה הוא ארגון טרור, ואנו מחויבים להילחם בטרור בכל מקום שבו הוא נמצא. ההחלטה כוללת את כל המפקדים, הפלגים והגופים הקשורים לארגון".

רק לפני כשבועיים החליטה ערב הסעודית לעצור את הסיוע הצבאי ללבנון בסך כשלושה מיליארד דולר. בשלב השני במאבק מול לבנון, הכריזו מדינות המפרץ על אזהרת מסע למדינה וכן קריאה לאזרחיה לעזוב אותה.

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הגיב אמש  להחלטת ערב הסעודית להקפיא כספי סיוע ללבנון במטרה לפגוע בארגונו. בנאום שנשא טען נסראללה כי "חיזבאללה נמצא כיום במצב הטוב ביותר זה חמש שנים. איש לא יכול לחשוב שנחלשנו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *