מזכ"ל החיזבאללה התייחס באהדה להדחת המחוקק המצרי שנפגש עם השגריר הישראלי • בנאומו תקף את החלטת מדינות המפרץ להכיר בהם כארגון טרור • "לא נסכים שישראל תהפוך לאומה בין העמים הערביים"

נאום נוסף של מזכ"ל החיזבאללה נוצלה על ידו לקריאות נגד מדינת ישראל. הנימוק הפעם הייתה החלטת מדינות המפרץ להכיר בחיזבאללה כארגון טרור.

נסראללה אמר כי ישראל שמחה על כך שמדינות המפרץ הגדירו את חיזבאללה ארגון טרור והוסיף: "אל תחלמי. לא ייתכן שיבוא יום שבו הנוכחות שלך תהיה טבעית. אנחנו לא נסכים לכך שישראל תהפוך לחברה בין העמים הערביים והאיסלאמיים".

מזכ"ל ארגון הטרור הלבנוני תקף את ישראל: "אתם אויבים וטרוריסטים ואתם תישארו כאלה". לדבריו, "ישראל, שכובשת את פלסטין והמקומות הקדושים – צריכה להיות מוגדרת ארגון טרור. היא רוצחת את הפלסטינים ורודפת אחריהם בכל רחבי העולם".

להדחתו של תופיק עוכשה, המחוקק המצרי שנפגש עם שגריר ישראל במצרים, מהפרלמנט המצרי לאחר שיממה קודם לכן הוא הוכה על ידי חבר פקלמנט אחר, התייחס נסראללה באהדה רבה. "מי שרוצה נורמליזציה עם ישראל, ייפול עם ישראל", אמר בנאומו.

קרא עוד:
[postim]

בהתייחסות לדיווחים הזרים המלמדים על התחממות ביחסים בין ישראל לסעודיה אמר נסראללה כי "סעודיה תגלה שהיא נכנסה למערכה שהיא מפסידה בה מראש. נמשיך להגיד ולצעוק את האמת נגד הסולטן העריץ", כאשר כוונתו לבית המלוכה הסעודי.

בהתייחסות למעורבות ארגונו בלחימה נגד דאעש בעיראק אמר כי "אנחנו נלחמים שם תחת פיקוד עיראקי. הלכנו לעיראק לא בשביל להתערב בענייניהם של העיראקים כפי שסעודיה עשתה ביותר ממדינה ערבית אחת. זאת הייתה חובה לאומית, ערבית, מוסרית ודתית. נלחמנו בעיראק ועדיין יש לנו אנשים שם.

"מה הפשע של חיזבאללה לגבי המעורבות בעיראק? נגד מי זה כוון? נגד דאעש שכל העולם מסכים לגבי היותו ארגון טרור, ואפילו הליגה הערבית, מועצת שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ ושרי הפנים של מדינות ערב שמגדירות אותו ארגון טרור. אנחנו נלחמים נגד הארגון שכל העולם מסכים שהוא ארגון טרור. האם עלינו להיות מורשעים בשל כך?".