מייקל בלומברג הודיע: "לא אתמודד על נשיאות ארצות הברית"

הסיבה: התמודדותו כמועמד עצמאי תוביל בסבירות גבוהה לבחירתו של דונלד טראמפ או של טד קרוז לנשיאות וזהו "סיכון שאיני מוכן לקחת"

ראש עיריית ניו יורק לשעבר, המולטי-מיליארדר היהודי מייקל בלומברג, הודיע כי החליט שלא להתמודד בבחירות הקרובות לנשיאות ארצות הברית. שמו של בלומברג הוזכר בעת האחרונה כמועמד היחיד שיכול לרוץ באופן עצמאי ולהביס את מועמדי שתי המפלגות הגדולות.

"במהלך החודשים האחרונים, אמריקאים רבים דחקו בי לרוץ לנשיאות כמועמד עצמאי, וחלק אף אמרו שזו החובה הפטריוטית שלי לעשות זאת", כתב בלומברג במאמר שפרסם באתר סוכנות הידיעות הגדולה, הנושאת את שמו ובראשה הוא עומד.

"כשאני בוחן את הנתונים, ברור לי שאם אכנס למרוץ, לא אוכל לנצח. אני מאמין שאני יכול לנצח בכמה מדינות באזורים שונים, אבל לא מספיק כדי להשיג 270 האלקטורים הדרושים כדי לזכות בנשיאות", הסביר.

במקרה כזה שאף מועמד אינו זוכה ברוב קולות האלקטורים, חוקת ארה"ב מעבירה את זכות בחירת הנשיא אל הקונגרס, שם לדבריו אין לו אף סיכוי קלוש משום שחברי כל מפלגה יצביעו בעד המועמד שלהם. במצב הנוכחי, בו הרפובליקנים שולטים בשני בתי הקונגרס, ישנו סיכוי גבוה שמועמדותו תוביל לבחירתם של דונלד טראמפ או טד קרוז לנשיאות וזהו "סיכון שאיני מוכן לקחת".

קרא עוד:

[postim]

בלומברג תקף במילים חריפות את טראמפ, המועמד המוביל במפלגה הרפובליקנית. "הוא מנהל את קמפיין הנשיאות המפלג והדמגוגי ביותר שאני זוכר אי פעם. הוא פונה אל הדעות הקדומות והפחדים של האנשים ומלבה את דחפיהם הגרועים ביותר".

לדבריו, גם תכניותיו של טראמפ מסוכנות ביותר לארצות הברית: "הן יעודדו את אויבינו, יאיימו על ביטחון בעלות בריתנו ויגרמו לחיילינו לחיות תחת סיכון גבוה יותר". הוא הוסיף כי קרוז "אינו פחות קיצוני מטראמפ", למרות הרטוריקה הפחות-מאיימת בה הוא משתמש.

"אנחנו לא יכולים 'להשיב לאמריקה את גדולתה' על ידי הפניית עורף לערכים שהפכו אותנו לאומה הגדולה ביותר בעולם מלכתחילה", עקץ את טראמפ אשר סיסמת הבחירות שלו היא "Make America Great Again".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן