המתמודד הרפובליקני טוען כי ברני סנדרס שיגר את המתפרעים לעצרת הבחירות שלו ומאיים בנקמה • יריביו של טראמפ במירוץ הרפובליקני אומרים כי אם ינצח - ייתכן שלא יתמכו בו במירוץ לנשיאות

"ברני סנדרס משקר כשהוא אומר שלמתפרעים שלו לא נאמר להגיע לאירועים שלי. תיזהר ברני, או שהתומכים שלי יגיעו לעצרות שלך", כתב היום מתמודד מוביל לתפקיד המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית.

איום זה מצידו של דונלד טראמפ כלפי המתמודד הדמוקרטי, מגיע יממה לאחר שטראמפ ביטל עצרת תמיכה בשיקגו בשל עימותים בין תומכיו למפגינים. לדברי טראמפ, סנדרס הוא זה ששולח את המפגינים להפריע לעצרות שלו. כעת הוא מאיים לשלוח את תומכיו לשבש עצרות של המועמד הדמוקרטי.

קרא עוד:
[postim]

במהלך הלילה, נאלצה המשטרה פעמיים לפזר בגז פלפל מפגינים מחוץ לעצרת של טראמפ בקנזס סיטי. דובר המשטרה עדכן כי השוטרים השתמשו בגז פלפל מחוץ לעצרת של טראמפ כדי למנוע מהמפגינים להתעמת ברחוב עם תומכי המיליארדר הניו יורקי. לדבריו, איש לא נפגע, אולם שניים נעצרו.

על רקע האלימות בעצרות הבחירות שלו, הצהירו שני יריביו, מרקו רוביו וג'ון קייסיק, כי יתכן שלא יתמכו בו אם ייהפך למועמד הרפובליקאי לנשיאות. רוביו אמר כי "זה נהיה קשה יותר בכל יום" לעמוד במלתו. קייסיק אמר ש"האווירה הרעילה" שטראמפ יוצר הופכת את זה ל"קשה מאוד" לתמוך בו.

בהודעה משותפת לתקשורת, כינו המועמדים הרפובליקאים טד קרוז ומרקו רוביו את ביטול העצרת "עצובה" ואמרו כי על האנשים שקראו קריאות נגד טראמפ והתעמתו עם תומכיו היה לכבד את המועמד ולתת לעצרת להתקיים.

יחד עם זאת, השניים הוסיפו כי חלק מהאחריות תלויה באמירותיו האחרונות של טראמפ, שטען כי על ארה"ב לבנות גדר הפרדה בין מקסיקו וכי על המדינה להטיל חרם על מוסלמים המבקשים להגיע אליה.