ישראל מנעה משרת החוץ של אינדונזיה להכנס לשטחי הרשות הפלסטינית לאחר שזו סירבה להגיע לביקור רשמי גם בישראל • שר החוץ הפלסטיני יצא לפגישה איתה בירדן • כך נמנעה הקמת שגרירות נוספת ברמאללה

משרד החוץ הפלסטיני טוען כי ישראל מנעה משרת החוץ של אינדונזיה, ריטנו מרסודי, להיכנס לגדה המערבית ולהגיע לרמאללה. היא הייתה אמורה להיפגש עם יו"ר הרשות אבו מאזן ועם שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מאליכי.

על פי הדיווח של משרד החוץ הפלסטיני, הסיבה לכך שישראל מנעה את כניסתה הוא בשל סירובה של השרה לערוך ביקור רשמי בישראל ולהיפגש עם גורמים רשמיים בירושלים, על אף שבין המדינות אין יחסים דיפלומטיים. משרד החוץ סירב להתייחס לדברים.

קרא עוד:
[postim]

במהלך ביקורה בעיר היא הייתה אמורה להכריז על פתיחת קונוסוליה של כבוד של אינדונזיה ברשות הפלסטינית. בעקבות החלטת ישראל לא לאפשר למרסודי להגיע לרמאללה, אל-מאלכי ייצא לעמאן כדי לפגוש אותה. משרד החוץ הפלסטיני הביע את תודתו לאינדונזיה על "התמיכה שהעניקה לה בכל הנוגע לסוגיה הפלסטינית, ובזכות של העם להקים מדינה עצמאית שבירתה ירושלים".

יצוין כי מדובר בהחלטה תקדימית שמהווה החרפה של מדיניות ישראל לגבי ביקורים של גורמים זרים ברשות הפלסטינית. אם עד עכשיו מנעה ישראל רק ביקורים של שרים ממדינות מערביות ברשות הפלסטינית ללא ביקור גם בישראל, הרי שכעת סורבה גם שרה ממדינה ערבית – לה אין יחסים כלל עם ישראל.