כתב אישום הוגש היום נגד ערבי ישראלי תושב העיר נצרת בחשד כי העביר כספים לאחיו - פעיל דאעש בסוריה • בתוך כך דווח כי תושב אום אל פחם שהצטרף לדאעש בסוריה נהרג בהפצצה אמריקאית

התפשטות דאעש בישראל: פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד מחמוד פאיז סעדי, צעיר בן 20 המתגורר בעיר, בגין העברת כסף לאחיו – הפועל בשורות ארגון הטרור דאע"ש בסוריה.

על פי כתב האישום, סעדי העביר את הכסף לאחיו למרות שהיה מודע לכך שהוא פעיל בשורות ארגון הטרור, ושהסכום יאפשר לו להוסיף ולבצע מעשי טרור בשורות דאע"ש. סך הכל העביר לו בשלושה פעמים סך של 1,500 דולרים.

קרא עוד:
[postim]

בנוסף, מואשם סעדי בהחזקת נשק, תת מקלע מסוג "קרלו" השייך לאחיו מוסטפא, אותו מסר בעבר לקרובי משפחתו – שירו באדם באמצעות כלי הנשק. כתב האישום מייחס לסעדי עבירה על פי חוק איסור מימון טרור, עבירות בנשק ומתן אמצעי לביצוע פשע.

בתוך כך, כלי תקשורת ערביים מדווחים כי משפחתו של צעיר מאום אל-פחם שבוואדי ערה, מעריכה כי בנה נהרג במתקפה אמריקאית על מוצב של המורדים. הערבי-ישראלי הצטרף למורדים נגד משטרו של בשאר אסד לפני כשלוש שנים.

על פי הדיווח, הצעיר, חליל סאלח א-סייד, המכונה אבו קסים, הותיר אחריו אישה ובן תינוק עם עזיבתו את הארץ, והצטרפותו למורדים נגד המשטר הסורי. עוד נאמר, כי המשפחה למדה על מות בנה מהרשתות החברתיות וכי אין לה כל אישור רשמי לסיבת מות בנה.