חייהן של שתי מטיילות ישראליות ניצלו היום בזכותם של שליחי חב"ד בקטמנדו • הן לקו בהיפותרמיה לאחר שנקלעו לגל קור חזק • מכשיר ניווט לוויני שבית חב"ד המקומי צייד אותן בו, הביא לאיתור מקומן ולשליחת מסוק שהציל את חייהן

בשעה 6 בבוקר (שעון מקומי). התקבל בבית חב״ד בקטמנדו בירת נפאל  אות מצוקה sos ממכשיר משואת איתור לווייני. הרב חזקי ליפשיץ, שמיהר לבדוק את פשר אות המצוקה, הצליח לפעול במהירות, ולהביא להצלתן של שתי צעירות ישראליות שהיו על סף אסון.

התברר כי מדובר באירוע של היפותרמיה כאשר שתי בנות ישראליות היו זקוקות לטיפול רפואי בעקבות תקלה בחימום בגאסט האוס שבו היו במהלך טרק בהאראונד אנפורנה בגובה של 4800 מטרים. הרב ליפשיץ הזעיק באופן מיידי מסוק שפינה את הבנות בהכרה ובמצב יציב לביה"ח בסאקון הוספיטל בקטנמדו.

קרא עוד:
[postim]

מסתמן כי כנראה לפנות בוקר היה גל חזק של קור ובמקום שבו היו לא חיממו את האח כדי לחסוך בעצים וכתוצאה החלו לאבד את החום של הגוף דבר שהביא אותן לסבול מהיפותרמיה קשה. למזלן של הבנות במקום הייתה קבוצה גדולה של ישראלים בהם כמה בעלי רקע רפואי והם מיד החלו להגיש להן סיוע ראשוני עד להגעת המסוק. כעת בביה"ח מצבן השתפר והן שוחחו עם משפחתם בארץ כאשר הוא מוגדר טוב.

ממשרד החוץ נמסר: "שתי הצעירות נמצאות בבית החולים לאחר החילוץ. הקונסול הישראלי יבקר אותן בבית החולים במהלך היום. באותו הזמן ובאותו אזור, מסוק נוסף נשלח ל-2 בנות ישראליות שסבלו ממחלת גבהים והם פונו לקטמנדו. מצבם טוב".

בבית חב״ד הקימו מיזם טכנולוגי מרשים, שמטרתו לאפשר קשר מיידי בין המטיילים באזורים המועדים לבינם, על מנת שיוכלו לעזור בעת הצורך. השליח, הרב חזקי ליפשיץ פנה למטיילים הישראלים בבקשה שיקחו את המכשיר הלוויני מבית חב"ד "זה יציל את חייכם", קרא שליח הרבי לקטמנדו.