פוטין נפגש עם ריבלין: תודה שהעברתם לנו מקומות קדושים

בפתח הפגישה עדכן נשיא רוסיה כי קבע עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שיבוא אף הוא בקרוב לביקור ברוסיה • ריבלין ציין כי הן רוסיה והן ישראל "מתמודדות עם טרור ופונדמנטליסטים" • מדובר בפגישה הראשונה של פוטין עם מנהיג זר מאז החלטתו על הוצאת צבאו מסוריה

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, נועד היום עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בקרמלין במוסקבה, במסגרת ביקור רשמי של ריבלין במוסקבה. הנשיא הוא המנהיג הזר הראשון שנפגש עם פוטין אחרי הודעתו של הנשיא הרוסי שלשום על תחילת הוצאת כוחותיו מסוריה.

בפתח פגישתם ברך הנשיא הרוסי את ריבלין על ביקורו: "ליחסי ישראל- רוסיה היסטוריה ארוכה. בישראל חיים למעלה ממיליון וחצי יוצאי ברה"מ לשעבר, דוברי השפה הרוסית בעלי תרבות ומנטליות רוסית. הם שומרים על קשרים עם ידידים ובני משפחה שנותרו ברוסיה וזה מעניק טעם מיוחד ליחסים. בנוסף מספר הצליינים הרוסיים המבקרים בישראל הולך וגדל כל שנה. אנחנו מודים לישראל המחזירה לנו מקומות קדושים שפעם היו בידינו".

פוטין הוסיף כי יש "מגוון סוגיות נוספות בהם נדון בפגישתנו כמו שיתוף הפעולה במסחר וביטחון האזור. שוחחנו טלפונית גם עם ראש ממשלת ישראל וקבענו לדון עוד בנושאים."

ריבלין הודה על קבלת הפנים החמה וציין כי ישראל ורוסיה "יודעים שיתוף פעולה במגוון תחומים ואנו יודעים גם מהי התמודדות עם טרור ופונדמנטליזם. כיהודי אני רוצה לומר, שאנו לא נשכח אף פעם את העם הרוסי ואת הצבא האדום בניצחונו על הנאצים. רבים מניצולי השואה בעולם כולו זוכרים תמיד כי החייל הראשון שפגשו בשחרור היה חייל של הצבא האדום. אני שוב מודה לך על ההזמנה ומצפה לפגישתנו, יש לנו נושאים רבים לדיון חשוב".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *