המועמד הרפובליקני חשף חלק מנאומו אותו אמור לשאת מחר בוועידת השדולה היהודית • לדבריו, באם ייבחר לנשיאות יתן הזדמנות "להסכם טוב - לא כמו זה של אובמה" • "זה אחד ההסכמים הקשים להגיע אליהם בעולם, אחרי כל כך הרבה עשורים של שנאה בין שני הצדדים"

המתמודד הרפובליקני, דונלד טראמפ, חשף היום מעט מתוכן נאומו בכנס השדולה הפרו-ישראלית איפא"ק שייערך מחר. לדבריו, הסכם השלום בין ישראל לפלסטינים הוא אינטרס של ישראל.

בראיון שהעניק לכלי תקשורת בארצות הברית אמר טראמפ, כי "זה אחד ההסכמים הקשים להגיע אליהם בעולם, אחרי כל כך הרבה עשורים של שנאה בין שני הצדדים", ציין. "אין יהודי שלא רוצה הסכם. הסכם טוב, לא הסכם כמו של אובמה".

קרא עוד:
[postim]

טראמפ נשאל אם גם בנאומו מחר דבריו ישדרו עמדה ניטרלית בין ישראל לפלסטינים, זכר לכמה התבטאויות שלו מהחודשים האחרונים, שבהן אמר כי בכדי להשיג הסכם שלום ינסה לשמש מתווך נטול-פניות בין הצדדים. "אין אדם יותר פרו ישראלי ממני, ותשמעו בנאום את מה שיש לי לומר", הדגיש.

כאשר התבקש להגדיר מהו הסכם טוב, סירב טראמפ לענות. "אגדיר את זה מחר" הדגיש. "כולם רוצים לראות הסכם אמיתי, כזה שיחזיק, לא משהו שיישבר. ואם אני אבחר, אני אתן לזה הזדמנות".

בעימות הרפובליקני האחרון שנערך לפני כשבוע וחצי חזר טראמפ על תמיכתו החזקה בישראל. "הייתי במצעד התמיכה בישראל בניו יורק ויש לי אהבה ענקית לישראל", אמר. "יש לי בת ונכדים יהודיים מאוד. אני חושב שבכל מו"מ לשלום, שבו כולם רוצים, חשוב שהצד השני יחשוב שאני ניטרלי יחסית כדי שאולי נוכל להשיג הסכם".

לדבריו, "הגנה על ישראל נמצאת בעדיפות הראשונה, אך גם לקיום מו"מ קשה צריך לתת הזדמנות. יש לי הרבה חברים ישראלים. הם אנשים קשוחים. כל אחד מהם רוצה לראות שלום בישראל, וחלק מאמינים שזה אפשרי".