מזכ"ל החיזבאללה אומר בראיון כי "זכותנו לפגוע בכל מטרה בפלסטין הכבושה כדי להרתיע את האויב" • לדבריו, "האיום שלנו לתקוף את מאגרי האמוניה הביך את ישראל"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה העניק הערב  ריאיון לערוץ "אל-מיאדין", המזוהה עם הארגון, ואמר כי במלחמה הבאה עם ישראל לא יגביל את עצמו.

הוא איים: "נפעל כדי לפגוע בכל מטרה שנרצה, בכל מקום בפלסטין הכבושה. יש לנו רשימה שלמה של מטרות, בהן הכורים הגרעיניים ומרכזי המחקר הביולוגי. ישראל צריכה לקחת זאת בחשבון לפני כל מלחמה עם לבנון".

נסראללה הוסיף כי "לא ניתן להסביר את העובדה שישראל בנתה את הכורים והמתקנים הגרעיניים שלה בתוך אזורים מיושבים".

קרא עוד:
[postim]

לדבריו, "האיום שלנו לתקוף את מאגרי האמוניה הביך את ישראל". אמר בהתייחסות לנאומו מלפני חודש, אז ניסה להרתיע את ישראל. "לחיזבאללה יש 'פצצה גרעינית'", אמר אז. "בחיפה יש 15 טונות של אמוניה, כל פגיעת טיל של חיזבאללה תהפוך אותו לפצצה גרעינית שתביא למותם של עשרות אלפים".

נסראללה ציין כי ישראל יודעת שבידי חיזבאללה טילים שיכולים לפגוע בכל נקודה בישראל, ושההישגים שנחל הארגון שכנעו את ישראל שכל מלחמה עמו תגבה מחיר כבד ביותר. נסראללה הוסיף כי "זו זכותם של חיזבאללה ושל צבא לבנון להחזיק בכל נשק שיראו לנכון כדי להגן על לבנון".

עם זאת, הוסיף כי הוא לא רואה אפשרות שישראל תצא למלחמה בלבנון בעתיד הנראה לעין. "ישראל לא תתקוף ללא אור ירוק אמריקני. כל מלחמה בלבנון היא 'הרפתקה' שישראל וארצות הברית לא יכולות לחזות את תוצאותיה".

לדבריו, "יש לנו משוואה ברורה לישראל: אם היא תתקוף את לבנון, תהיה לכך תגובה מרתיעה הולמת". בריאיון טען כי ישראל חודרת ככל העולה על רוחה לשמי לבנון והבהיר שלא יוכל להמשיך לשתוק על כך. בנוסף האשים את ישראל בפריצה לרשת האינטרנט במדינה.