לבקשת מצרים: חמאס עוצר פעילים סלפיים ברצועת עזה

עוד שלב בהתקרבות בין חמאס ומצרים? בארגון הטרור העזתי נענו לבקשה המצרית והחשודים נחקרים בנוגע לקשריהם עם התנועות הפועלות בחצי האי סיני

חמאס פתח במבצע מעצרים של פעילים סלפים ברצועת עזה – כך מסרו היום גורמים פלסטיניים לעיתון "א-שרק אל-אווסאט". לדבריהם, היקפו של גל המעצרים, שהחל לפני כשבוע, הוא חסר תקדים, וכולל בכירים בתנועות הסלפיות.

על פי הדיווח, המבצע נערך ככל הנראה בעקבות בקשה מצרית שהופנתה למשלחת בכירי חמאס שביקרו בקהיר בשבוע שעבר. לטענת הגורמים, העצורים נחקרים בנוגע לקשריהם עם ארגונים הפועלים בחצי האי סיני.

קרא עוד:
[postim]

לפי הדיווח, בין העצורים במבצע נמצא גם אחד מבכירי הסלפים ברצועה, ואיל חסנין. כמו כן, חמאס עצר לראשונה פעילים בארגון "לווא אל-תווחיד", שמנהיגיו מקורבים לתנועה השולטת ברצועה. לדברי בכיר סלפי, "חמאס פתח במלחמה חדשה עלינו, שכוללת רדיפה ומעצר של עשרות פעילים".

בכיר אחר, אבו בסייר אל-מוקדסי, אמר: "זו לא הפעם הראשונה שחמאס פועל בשירות מצרים. הם קיבלו הוראה לאבטח את הגבול המצרי, והם חוקרים את אנשינו בעיקר על המתרחש בסיני. אך זה לא יפגע בנו, נדע להתמודד איתם".

המדובר בעוד ניסיון התקרבות בין חמאס למצרים. רק אתמול דווח כי ארגון הטרור הסיר את השלטים של האחים המוסלמים מהרחובות ומהמסגדים ברצועת עזה, זאת במטרה להתקרב חזרה למצרים. בנוסף, הסיר הארגון שלט גדול שהיה תלוי בשנים האחרונות במרכז עזה ועליו היו תמונות של מנהיגי קטאר הקודמים, נשיא טורקיה רג’פ טאיפ ארדואן ושני מנהיגי חמאס הבכירים, איסמעיל הנייה וחאלד משעל.

במקום השלט הזה, הניפו בחמאס כרזה אחרת, האומרת: “ההתנגדות לא מכוונת את נשקיה כלפי חוץ, המצפן שלנו מכוון לשחרור פלסטין”. הכוונה היא ככל הנראה לשלוח לקהיר מסר, לפיו הארגון לא יתערב בענייניה הפנימיים. הצעד של חמאס באה בעקבות דיווחים שמצרים דרשה שחמאס יגדע את קשריו עם האחים המוסלמים ולא יראה נוכחות בחצי האי סיני, בתמורה לפתיית מעבר רפיח ואי הצפת מנהרות חמאס.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *