אביו של הבדואי הנמצא ברצועת עזה קורא לחמאס לשחררו

לאחר שנה בה שוהה בנו ברצועת עזה, החליט האבא לחשוף את שמו וזהותו • אביו של הבדואי הישראלי הישאם א-סייד קורא הערב לחמאס לשחררו • "בחמאס יודעים שבני לא בקו הבריאות. אני קורא להם לשחררו מיד"

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

זמן קצר לאחר שהתפרסם כי אברה מנגיסטו חצה את הגבול מישראל לעבר רצועת עזה – שם נחטף בידי אנשי החמאס, פורסם כי יש ישראלי נוסף המוחזק בידי ארגון הטרור העזתי. הערב, לראשונה, החליט אביו לחשוף את זהותו ולפתוח בקמפיין תקשורתי במטרה להביא לשחרורו.

השם של הבן, בדואי תושב ישראל הנמצא בידי החמאס הוא הישאם א-סייד. "בחמאס יודעים היטב שהבן שלי לא בקו הבריאות", אמר היום האב, שעבאן א-סייד. "בעבר הוא ברח פעמיים לרצועה והיו מחזירים אותו. הפעם להחזיק אותו בטענה שהוא חייל ומשת"פ של ישראל היא עמדה לא ראויה ולכן אני קורא להם לשחררו מיד".

בשיחה עם הארץ הוסיף כי במהלך השנה האחרונה נעשו כמה נסיונות לשחרר את בנו באמצעות מתווכים מקומיים. "יש לנו קרובי משפחה ברצועה והרבה מכרים והיו כמה נסיונות לתווך ללא הצלחה", סיפר. "היו כל מני גורמים שביקשו כסף תמורת המגעים, אך לא הסכמתי, ולכן החלטתי לצאת לתקשורת ולהעביר מסר לחמאס ולאחרים בעזה: תשחררו את בני".

שעבאן א-סייד נשאל האם הוא מרגיש כי ישראל עושה מספיק למען שחרור בנו ואמר כי השלטונות בישראל עושים בעניין כל מה שאפשר. יצוין כי עד כה, מרגע היעלמותו של א-סייד, העדיפו במשפחה לשמור על פרופיל תקשורתי נמוך.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן