שלושה אנשי חמאס נהרגו בקריסת מנהרה בדרום רצועת עזה

הפלסטינים מדווחים כי לפחות שלושה לוחמים של הזרוע הצבאית של חמאס נהרגו בקריסת המנהרה באזור רפיח, סמוך לגבול מצרים • האם הקריסה הייתה כתוצאה מהצפת המנהרות של המצרים?

הפלסטינים מדווחים כי לפחות שלושה לוחמים של הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, נהרגו היום בקריסת מנהרה באזור רפיח שבדרום רצועת עזה, סמוך לגבול מצרים. המנהרה קרסה באזור מחנה הפליטים יבנא שבדרום רפיח.

במקביל, דווח הערב על פעילות של צבא מצרים באזור הגבול עם רצועת עזה. נמסר כי כוחות הצבא הציפו מנהרה של חמאס באזור רפיח ודווח על כמה פצועים ונעדרים כתוצאה מכך, אולם טרם התברר אם יש קשר בין שני הדיווחים.

מדובר במנהרה העשירית לפחות של החמאס הקורסת במהלך החודשיים האחרונים, כאשר קריסת המנהרות גבתה את חייהם של מחבלים רבים העוסקים בחפירת המנהרות. בקריסה הערב דווח על פצועים נוספים במקום, שמניינם טרם התברר, ועל פעולות לאיתור נעדרים.

כאמור, לא מדובר בפעם הראשונה שמנהרות הטרור קורסות על חופריהם. בחמאס מסרבים להתייחס לגורם לקריסה. האם מדובר בתנאי מזג האוויר או מצוקה כלכלית של הארגון המתורגם לכוח עבודה זול שבונה את המנהרות בחוסר מקצועיות.

אחרים יטענו כי מדובר כחלק ממאמץ ישראלי להשמדת המנהרות. כך או כך, הדבר מהווה הוכחה כי בחמאס ממשיכים במאמציהם לחפור מנהרות אל עומק השטח בישראל. בכיר חמאס, איסמעיל הנייה אף אמר כי זו דרכם להביא לשחרור ירושלים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בזמנו כי אם ישראל תותקף ממנהרות ברצועת עזה, היא תגיב בעוצמה רבה נגד חמאס. “אנחנו פועלים בשיטתיות ובקור רוח נגד כל האיומים, לרבות האיום מצד חמאס, גם באמצעים הגנתיים וגם באמצעיים התקפיים”.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן