כלי תקשורת מדווחים כי מנהיג הסוציאליסטים, פרנסואה הולנד, והנשיא המכהן, ניקולא סרקוזי עלו לסיבוב השני בקרב על נשיאות צרפת • מדגמים: הולנד גרף 29 אחוז מקולות הבוחרים, בעוד סרקוזי זכה ב-26 אחוז

פרנסואה הולנד – מנהיג הסוציאליסטים בצרפת, ניצח היום (א') בסיבוב הראשון בבחירות לנשיאות לאחר שקיבל 28-29 אחוזים מקולות הבוחרים. כך דיווחו כלי תקשורת זרים.

על פי הדיווחים, אל המקום השני הגיע הנשיא המכהן ניקולא סרקוזי עם 25-26 אחוזים מקולות הבוחרים. מנהיגת הימין הקיצוני מרין לה פן הגיעה למקום השלישי ואילו מנהיג השמאל הקיצוני, ז'אן לוק-מלנשון הגיע למקום הרביעי.

קרא עוד:

[postim]

יש לציין, כי הדיווחים על תוצאות המדגמים תואמים כמעט במדויק את הסקרים האחרונים בצרפת שהראו תוצאות דומות מאוד.

במידה והדיווחים אכן יתתמשו, סרקוזי והולנד יעפילו לסיבוב השני של הבחירות, שייערך ב-6 במאי, וזאת בשל העובדה שאף אחד מעשרת המועמדים לא השיג 50 אחוזים מהקולות – הרוב הנדרש כדי לנצח בסיבוב הראשון. שיעור ההצבעה בבחירות עמד נכון לשעה חמש בערב על 70.6 אחוזים, קצת מתחת ל-73.9 האחוזים שנרשמו באותה נקודת זמן בבחירות הקודמות ב-2007 – השיעור הגבוה ביותר זה שני עשורים.

פרנסואה הולנד אמר לכלי התקשורת בהגיעו אל הקלפי להצביע כי "זה יהיה יום ארוך, זהו רגע חשוב. אלה בחירות שישפיעו על עתיד אירופה, לכן אנשים רבים עוקבים אחרינו. לא כל-כך אכפת להם מה יהיה שמו של המנצח, אכפת להם בעיקר איזו מדיניות הוא ינהיג. לכן אני נמצא בתחרות שאינה רק בין אישים. אני נמצא בתחרות שבה אני חייב להפיח רוח חדשה של חיים בארצי ומחויבות מחודשת לאירופה".