לרגל יום השנה החמישי לחיסול מנהיג אל-קאעידה, פרסמה סוכנות הביון האמריקנית שלב אחר שלב במבצע של הקומנדו האמריקני בפקיסטן - כאילו זה קרה היום

סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית, ה-CIA, מציינת את יום השנה החמישי לחיסולו של אוסמה בן לאדן בדרך מקורית, על ידי ציוצים בחשבון הטוויטר שלה שלב אחר שלב בפשיטה על אחוזת המסתור של מנהיג אל-קאעידה בפקיסטן "כאילו שזה קרה היום".

משלב ההכנות למבצע דרך המסוק הזעיר שהתרסק מחוץ לבית של הארכי-טרוריסט ועד לחדר המצב בבית הלבן שקיבל את ההודעה שבן לאדן נהרג. "חומות גבוהות, גדר תיל. שערים עם דלתות כפולות. אין חיבור אינטרנט/טלפון. האשפה נשרפת ולא נאספת. צוות התקיפה (יחידת הקומנדו 'אריות הים') התאמן על שחזור מדויק של המתחם עם קירות ניידים כדי להתכונן לכל תרחיש".

"כדי לציין את יום השנה החמישי של מבצע בן לאדן באבוטבאד, אנו נצייץ על הפשיטה כאילו היא קרתה היום", נכתב בציוץ הראשון. מכאן, התחילו בסוכנות להציג את סדר השתלשלות הדברים, כביכול הדברים מתרחשים כעת ומדווחים על ידה בשידור חי לעולם כולו.

13:25 ראש ה-CIA (לאון) פאנטה ומפקד פיקוד המבצעים המיוחדים של צבא ארה"ב, אדמירל ויליאם מקרייוון מאשרים את הוצאתו לפועל של המבצע באבוטבאד.
13:51 מסוקים ממריאים מאפגניסטן למתחם באבוטבאד, פקיסטן.
15:30 שני מסוקים נוחתים במתחם באבוטבאד, פקיסטן. אחד מתרסק, אבל התקיפה נמשכת ללא דיחוי או פציעות.
15:30 הנשיא אובמה צופה במצב בקרקע באבוטבאד בחדר המצב.
15:39 אוסמה בן לאדן נמצא בקומה השלישית ונהרג.
15:39 – 16:10 הצוות אוסף כמות גדולה של חומרים מהמתחם עבור ניתוח מודיעיני.
15:53 הנשיא מקבל אישור לא סופי לזיהוי חיובי של אוסמה בן לאדן.
16:05 מסוק ראשון עוזב את האזור וחוזר לאפגניסטן.
16:08 צוות התקיפה הורס את המסוק שהתרסק.
16:10 מסוק גיבוי אוסף את חברי הצוות הנותרים ביחד עם החומרים ועוזב את אבוטבאד.
17:53 המסוקים שבים לאפגניסטן, שם מקבל אדמירל מקרייוון את פני הצוות.
19:01 הנשיא מקבל אישור בסבירות גבוהה לזיהוי חיובי של אוסמה בן לאדן.